Abdestbozan Otunun Faydaları

Sitemizde artık şifalı bitkiler ile ilgili bilgilerde vermeye başlıyoruz. İlk konumuz birçok kişinin adını bile yeni duyduğundan emin olduğum abdestbozan otu. Bakalım abdestbozan otu neye iyi geliyormuş.

Abdestbozanotu: Yeşil ve kırmızı renklerde güzel kokulu çiçekler açan abdestbozan otu, daha çok rutubetli yerlerde yetişen bir bitkidir.

Abdestbozanotunun Faydaları: Vücuda dinçlik verir. Mideyi kuvvetlendirir. Mide yanması ve bağırsak gazlarını giderir. Ateşi düşürür. Baş ve göğüs ağrılarını dindirir. Balgamı söker. Boğmaca ve öksürüğe iyi gelir. Bademciklerde oluşan şişlikleri indirir. Çıbanların olgunlaşmasını hızlandırır. Burun kanamalarını kesmeye yardımcı olur. www.saglikvegebelik.com

Abdestbozanotu nasıl kullanılır: Taze yaprakları salatalarda kullanılır. Abdestbozan otundan siyah ve yeşil boya da elde edilir. Abdestbozanotu kökleri, sinir otu çayına katılırsa iltihap durdurucu etki gösterir.

Bu yazı abdestbozan otu nedir abdestbozan otu ne işe yarar neye iyi gelir abdestbozan otu nasıl kullanılır faydaları zararları konusu hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

1 Yorum var Abdestbozan Otunun Faydaları

  1. abdestbozan otu bitkisi hakkında bilgi veren yazınız için teşekkürler. abdestbozan otunun faydaları yararları zararları özellikleri besin değeri kalorisi içeriği nerede kullanılır nasıl kullanılır gibi bilgileri öğrendim

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*