Adale Romatizması Hastalığı

Vücudumuzun hareket etmesini sağlayan kaslarda ve özellikle de eklemlerde kendini gösteren ağrılı, bazen şişlik ve şekil bozukluğuna da neden olan hastalıklara genel olarak Romatizma adı verilmektedir.

Romatizma her yaşta görülebilen bir hastalık olmakla birlikte yaş ilerledikçe görülme sıklığı artar. Kadınlarda daha sık görülür.

Adale Romatizması; çoğunlukla, şiddetli soğuk algınlıklarından sonra görülen ve hareket etmenin zorlaşmasına neden olan bir çeşit romatizmadır. Oluştuğu bölgeye göre bel yada boyun tutulmasına neden olabilir. Şikayetler 1-2 haftada kendiliğinden geçebilir, fakat kesin tedavi edilmezse tekrar etme ihtimali yüksektir.

Soğuk algınlığı, terleme en önemli nedenleri olmakla birlikte, aileden gelen kalıtımsal etkenlerin yanında diş çürüğü gibi iltihaplarında Adale Romatizmasının gelişmesine katkısı olduğu düşünülmektedir.

Romatizma hastalığı olanların üşütmemeye dikkat etmeleri ve korunmak için terli çamaşırları, en kısa zamanda değiştirerek üşütmeye karşı önlem almaları gerekir. Ayrıca, vücut direncini zayıflatan ve vücudun mikrop kapmasına sebep olan diş çürüğü ve diğer iltihaplar tedavi ettirilmelidir.

Bu yazı adale romatizması nedir, adale romatizması belirtileri, adale romatizması tedavisi, adale romatizması nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

adale ağrısı, adale agrisi nedir, adale romatizması belirtileri, adale ağrıları nedir, adale romatizması nedir, adale romatizmasi nasil olur nasil gecer, adale neresidir, adale hastalıkları isimleri, adale ağrısı neden kaynaklanıyor, vücütta adale ağrısı

4 Comments on Adale Romatizması Hastalığı

  1. adale romatizması hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde adale romatizması hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. bu site sayesinde adale romatizmasının nedenlerini ögrendim ben bu hastalıgı yasıyorum suanda cok kötü bir rahatsızlık insallah tedavi olurum siteye cok tsk

  3. adale romatizmasının bir nedenide ısınmadan yapılan spor hareketleri. spordan önce mutlaka 5-10 dakika ısınmalısınız

  4. bu site sayesinde öğrenmediğim hastalık kalmadı ne o öyle adale romatizması falan gercekten bu hastalıklarl ugrasan varmı adale romatizması nedir acep

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.