Ahmet Maranki adet söktürücü bitkisel çaylar olarak maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, nergis, kimyon, safran, rezene, anason, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve ada çayını öneriyor.

Bu bitkilerden hangisi istenirse o bitki, çay şeklinde demlenip içilir. Bu şifalı bitkilerden yapılan adet söktürücü çaylardan günde 3-4 bardak içilmelidir. Bunu ek olarak taze üvez meyveleri tüketmek de adet söktürmeye faydalı olacaktır.

Adet sökücü şifalı bitkiler
Adet söktürücü bitkisel ilaç arayanlar için dereotu tohumu da kullanılabilir. Adet kanamasını söktürmek için 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu ile adet söktürücü bitki çayı hazırlanmasının ve içilmesinin de adet sökmeye yardımcı olacağını söylüyor.

Prof. Dr. Ahmet Maranki adet düzensizliği için zerdaçal bitkisinin çay biçiminde demlenip içilmesinin veya zerdaçalın toz haline getirilerek kullanılmasının etkili olacağını belirtiyor.

Adet sökücü olarak kereviz tüketmenizde fayda var. Civan perçemi ile hatmi çiçeğinin karışımıyla adet söktürücü bitki çayı yapıp içmeyi deneyebilirsiniz.

Bu çaylara ek olarak herkes tarafından bilinen ve kullanılan diğer bitki çaylarını da kullanarak adet kanamasını söktürme konusunda doğal destek alabilirsiniz.

Havuç tohumu çayı; 1 bardak kaynamış suya 10 gr havuş tohumu atınız. Bu çayı demlenmesi için 10 dakika bekletiniz.

Melisa çayı; bir tatlı kaşığı melisa ile 1 bardak su ile 5 dakika kaynatılır. Günde 3 bardak içilir. 

Nane çayı; bir tatlı kaşığı nane 1 bardak su ile kaynatılır. Günde 2 bardak içilir.

Isırgan otu çayı; 1 çay kaşığı kurutulmuş ısırgan otunu kaynamış suyu atıp 10 dakika demlenmesi için bekleyiniz. Demlendikten sonra günde 3 bardak içiniz. 

Adaçayı; 1 tatlı kaşığı adaçayı kaynamış suya atılır. 5 dakika beklenir ve günde 2 bardak içilir.

Kuş dili çayı; bal ile kaynatılırak günde 3 defa içilir.

Kiraz sapı çayı; Kiraz sapı kurutulmuş olmalıdır. Bir bardak su ile kaynatılır ve günde 3 bardak içilir.

ADET SÖKTÜRÜCÜ ŞEYLER HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı adet söktürücü bitkisel çay ilaçlar çay nedir kekik soğan kürü tarifi kullananlar soğan kabuğu iğneler söken bitkiler çaylar söktüren besinler içecekler iğne hareketler adet kanamasını sökmek için adeti söktürmeye yarayan söken söktürmek söktürücü ne yapmalı adet kanamasını konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

adet söktürücü bitki çayları, adet söktürücü bitkiler, regl söktürücü, adet söken bitkiler, adet söktürücü bitki çayı, adet nasıl söktürülür, adet sökturucu çaylar, bitkisel adet söktürücü, bitkisel adet söktürücüler, adet söktürücü bitki