Ağız kokusu devamlı bir hal almışsa bunun nedeni genellikle diş ve ağız bakımına itina göstermemek, fazla hayvansal gıda yemek, sinüzit, solunum yolu hastalıkları ve ateştir.

Bunun yanı sıra mideniz yeterince asit salgılamaz veya çok proteinli yemeklerden sonra hemen meyve yerseniz, yediğiniz meyveler midenizde mayalanır ve meydana gelen gazlar nefes ve dolayısıyla ağız kokusuna sebep olabilir.

Her şeyden önce ilke olarak bolca yeşil yapraklı sebzelerden düzenli olarak yemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Hazımsızlık veya mide gazından yakınmalarınız varsa mideniz yeterince asit üretmiyor demektir. Sindirim sisteminizi normal düzeninde çalıştırmak için et, balık veya yumurtalı yemeklere sirke koyun.

Elma sirkesinin içeriğinde normal mide asidi kuvvetinde asetik asit bulunuyor. Yarım litre ılık suya iki çay kaşığı elma sirkesi koyup karıştırın. Her gün bu karışımla gargara yapmak her durumda olmasa bile çoğu durumda ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olur.

Ağız kokusundan şikayetçiyseniz yanınızda küçük bir kutu içinde kakule veya kuru karanfil taşıyın ve sakız çiğner gibi bunları çiğneyin.

Her gün düzenli olarak ekinezya çayı ile ağzınızı çalkalamak ağız kokusu yapan diş eti enfeksiyonlarının tedavisinde faydalıdır. Bunun için iki çay kaşığı ekinezya kökünü bir çay bardağı suya koyun. Ağzını kapatarak on dakika kadar ağır ateşte kaynatın ve soğuduktan sonra kullanabilirsiniz.

Eğer sarımsak yediyseniz ve kokudan rahatsız olacağınız bir ortamda bulunacaksanız şunu unutmamalısınız; sarımsaktaki kimyasal maddeler sindirim esnasında kana karışır ve sonra nefesle dışarı çıkar. Bunu önlemek için sarımsak yedikten sonra duş alın, ardından bir bardak suya koyacağınız üç damla nane yağı ile gargara yapın ve maydanoz yaprağı ile karanfil çiğneyin.

AĞIZ KOKUSU KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı ağız kokusuna iyi gelen gargara şeyler bitki şeker besinler yiyecekler ilaçlar diş macunu sakız ilaç ne iyi gelir karanfil sirke doğal kalıcı çözüm kadınlar kulübü nasıl geçer tedavi edilir geçirilir ekşi giderilir yok olur için ne yapmalıyız hangi doktora gidilir ilaçlar fısfıs dua ağız kokusunu gidermek gideren en iyi 5 yiyecek önlemenin yolları önleriz önleme giderecek engelleyen konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

agiz kokusunua ne eyigelir, Avi com trGIZ KOKUSUNA NE IYI GELIR, diş iltihaplanmasına bitkisel çözüm, diş iltihabı bitkisel tedavi, agız okusu için ne iyiy gelir, Sarımsak kokusuna iyi gelen bitkiler, agız kokusunu gidermek icin ne yapılmalı, agiz kokusuna ne iyi gelir, ağız kokusu nasıl geçer bitkisel, ağız kokusu için bitkisel çözüm