Ağız Kokusu için Bitkisel Çözüm

 

Ağız kokusu devamlı bir hâl almışsa bunun nedeni genellikle diş ve ağız bakımına itina göstermemek, fazla hayvansal gıda yemek, sinüzit, solunum yolu hastalıkları ve ateştir.

Bunun yanı sıra mideniz yeterince asit salgılamıyorsa veya çok proteinli yemeklerden sonra hemen meyve yerseniz, yediğiniz meyveler midenizde mayalanabilir ve meydana gelen gazlar nefes ve dolayısıyla ağız kokusuna sebep olabilir.

Her şeyden önce ilke olarak bolca yeşil yapraklı sebzelerden düzenli olarak yemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Hazımsızlık veya mide gazından yakınmalarınız varsa mideniz yeterince asit üretmiyor demektir. Sindirim sisteminizi normal düzeninde çalıştırmak için et, balık veya yumurtalı yemeklere sirke koyun. Elma sirkesinde normal mide asidi kuvvetinde asetik asit bulunuyor. Yarım litre ılık suya elma sirkesinden iki çay kaşığı koyup karıştırın. Her gün bu karışımla gargara yapmak her durumda olmasa bile çoğu durumda ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olur.

Ağız kokusundan şikayetçiyseniz yanınızda küçük bir kutu içinde kakule veya kuru karanfil taşıyın ve sakız çiğner gibi bunları çiğneyin.

Her gün düzenli olarak ekinezya çayı ile ağzınızı çalkalamak ağız kokusu yapan diş eti enfeksiyonlarının tedavisinde faydalıdır. Bunun için iki çay kaşığı ekinezya kökünü bir çay bardağı suya koyun. Ağzını kapatarak on dakika kadar ağır ateşte kaynatın ve soğuduktan sonra kullanabilirsiniz.

Eğer sarımsak yediyseniz ve kokudan rahatsız olacağınız bir ortamda bulunacaksanız şunu unutmamalısınız; sarımsaktaki kimyasal maddeler sindirim esnasında kana karışır ve sonra nefesle dışarı çıkar. Bunu önlemek için sarımsak yedikten sonra duş alın, ardından bir bardak suya koyacağınız üç damla nane yağı ile gargara yapın ve maydanoz yaprağı ile karanfil çiğneyin.

Bu yazı ağız kokusu için ne yapılmalı ilaçlar, ağız kokusuna iyi gelen bitkiler, ağız kokusu nasıl geçer nasıl önlenir, ağız kokusunu ne önler, bitkisel ağız kokusu tedavisi ağız kokusu giderici, ağız kokusuna ne iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

agiz kokusunua ne eyigelir, Avi com trGIZ KOKUSUNA NE IYI GELIR, Sarımsak kokusuna iyi gelen bitkiler, ağız kokusu için bitkisel çözüm, ağız kokusu nasıl geçer bitkisel, agiz kokusuna ne iyi gelir, agız kokusunu gidermek icin ne yapılmalı, agız okusu için ne iyiy gelir

3 Comments on Ağız Kokusu için Bitkisel Çözüm

  1. aç olan insanın ağzı kokar yav bu bitkiyi yerde doyarsa belki o zaman koku geçer :))

  2. ağız kokusunun nedenleri konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. ağız kokusu sorunu için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. özellikle ramzanda ağız kokusuna kesin çözüm sağlamayı umuyorum aç kaldığımız zaman ağız ve nefes kokusu ne yazık ki çekilmez oluyor

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.