Ahmet Maranki Karpuz Detoksu

Ayın hareketine göre yapılan karpuz diyetinin ilki, Hicri takvime göre şaban ayının 13-14 ve 15. günleri uygulanır.

İkinci karpuz detoksu ise, yine Şaban ayının son üç gününde gerçekleştirilir. Kozmik Bilim takipçilerinin bu günlerde uygulayacakları diyet programı şöyledir.

Kahvaltı: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

Öğle: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram,70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

Akşam: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

3 gün boyunca devam eden karpuz detoksunda, her öğünde en az 3 fincan yeşil çay yada muhtelif bitki çayları ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanılmalıdır.

Karpuz seçerken gübreli, iri ve hibrit tohumlu karpuzlarla, kabaktan aşılanmış karpuz olmamasına kesinlikle dikkat edilmelidir. Karpuz detoksuna başlamadan 3 gün önce, detoksun etkisini artırmak amacıyla kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen gösterilmelidir. İki detoks arasında geçen sürede de bu kurala uyulmalıdır.

NOT: Kanser, hepatit A-B-C, kalp damar rahatsızlıkları, kısırlık, reflü, diyabet, boyun fıtığı, bel fıtığı, MS gibi kas hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları, obezite, psikolojik bozukluklar, üst solunum yolu hastalıkları, karaciğer rahatsızlıkları, bağırsak sorunları ve safra kesesi olanların; detokstan daha iyi netice elde edebilmeleri için karpuz ve kiraz detoksu sırasında Cosmic Besin Destek Ürünlerinden Alfa alfa, Soya, Spirulina ve Zencefil kullanmaları tavsiye edilir.

KARPUZ DETOKSU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı karpuz detoksunun faydaları ne zaman yapılır neye yarar neye iyi gelir ne işe yarar kaç kilo verdirir yapanların yorumları kullanıcı yorumu tarifi tarihleri 2018 2019 2020 2021 nasıl yapılır yapılışı tarifi ahmet maranki kaç kilo verdirir yapanların yorumları tarihleri ne zaman yapılışı tarifi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

karpuz detoksu 2012, ahmet maranki karpuz detoksu 2012, maranki karpuz detoksu 2012, maranki karpuz diyeti 2012, ahmet maranki karpuz diyeti 2012, karpuz diyeti 2012, 2012 karpuz detoksu, karpuz detoksunun faydaları, karpuz detoksu, karpuz detoksu yorumları

9 Comments on Ahmet Maranki Karpuz Detoksu

 1. karpuz detoksu konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. karpuz detoksu için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

 2. merhaba admin!
  ben bugün 3 günlük bir karpuz detokssuna baslafım detoks bitince 1 gün ara verip tekrar 3 günlük bir detoksa baslasam bi sakıncası olur mu ?

  Cevap: yasınız 20den buyukse kesınlıkle olmaz. ama kendınızı kötu hıssedersenız hemen bırakın. sonucta sıcak havada bu tarz detokslar vücudu zorlar

 3. ben dün başladım detoksa ama bugün kendimi aşırı halsiz hissediyorum. tartıda da kilo vermişim fakat su ve kas oranım azalmış. yağ oranım diğerleri azaldığından yüzde olarak artmış görünüyor. Açıkçası sağlıksız mı bıraksam mı diye düşünmeye başladım

 4. karpuz detoksu sadece belirtilen tarihlerde yapılmak zorunda mı? farklı bir tarihte yapılsa da aynı etkiyi gösterir mi?

  Cevap: etkisi mutlaka olacaktır ama aynı etkıyı göstermez

 5. kiraz detoksunu kaçırdım ama karpuz detoksunu sabırszlıkla bekliyorum. iki haftada 6 kilo hiç fena değil teşekkr ederm editörüm;)

 6. nelere dikkat etmesi gerekir?

  Cevap: konuda zaten belırtılmıs bunlar. yasından dolayı ayrı bırseye gerek yok. kendını kötu hıssederse bıraksın yeter

 7. kızım 15 yaşında kiraz detoksu yapmak istiyor sakıncası varmı?

  Cevap: hayır yoktur dikkat ederek yapabilir

 8. karpuz hımmmm çok güzel. hem karpuz yıyeceksın hemde zayıflayacaksın. detoks için süper bi meyve

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.