Ahmet Maranki Sarımsağın Faydaları

Ahmet Maranki beden temizliği için sarımsağı çok sık tüketmemiz gerektiğini söyledi. Çünkü sarımsağın içeriğinde iki kuvvetli antibiyotik maddesi, A, B, C gibi vitaminler, bol iyot ve kükürt bulunmaktadır.

Sarımsağın insan sağlığı için en önemli etkisi, canlılık vermesidir. Kuvvetli mikrop öldürücü özelliği ile, vücudu bir çok hastalığa karşı korur. Grip, tifo, difteri gibi salgın hastalıklara karşı çok faydalıdır. Sarımsak hazmetmeyi kolaylaştırır. Bağırsaklardaki zararlı mikropları öldürür, vücudun zehirlenmesini engeller.

Kansere karşı koruyucu özelliği vardır. Kabızlığı giderir, bağırsaklardaki çeşitli solucanları yok eder. Yüksek tansiyona karşı faydalıdır. Damar sertliğini giderir, kanı sulandırır ve temizler. Sarımsak en ince damarları bile temizleyerek oralara kadar kanın ulaşmasını sağlar. Kalp adalelerini güçlendirir, zamanla kalp ağrılarını geçirir.

Akciğer ve bronşları dezenfekte eder. Ateş düşürücüdür. Ses kısıklığı olan kişilere de sarımsak tavsiye edilmektedir. Ancak tüm bu özelliklerden yararlanmak için sarımsağı uzun süreli olarak kullanmak gerekmektedir. Ayrıca ergenlik sivilcelerinin üstüne sarımsak olduğu gibi sürülürse, sivilceleri yara izi bırakmadan yok eder. Ezilmiş sarımsak, lapa halinde yaraların üstüne konulursa antiseptik görevi yapar.

AHMET MARANKİ HOCAYA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı sarımsak kürü otizm kaç saç neye iyi gelir zayıflama saça sakal yapımı tarifi sarımsak kürünün faydaları yapılışı zararları kullanımı neye iyi gelir nedir nasıl yapılır sarımsağın yararları nelere iyi gelir içeriği hikayesi bilinmeyen faydaları saça cilde nelere iyi gelir ne işe yarıyor ahmet maranki sarımsak limon kürü soğan maskesi yağı kullananlar hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

sarımsağın faydaları ahmet maranki, ahmet marankı, sarımsak kürü nasıl yapılır, ahmet maranki sarımsak, sarımsak faydaları ahmet maranki, ahmet marankı sarımsak kuru, sarımsağın yararları, maranki sarımsak, ahmet maranki sarımsağın faydaları, sarımsak kürü

9 Comments on Ahmet Maranki Sarımsağın Faydaları

  1. sarımsak bitkisi hakkında bilgi veren yazınız için teşekkürler. sarımsağın faydaları yararları zararları özellikleri besin değeri kalorisi içeriği nerede kullanılır nasıl kullanılır gibi bilgileri öğrendim

  2. sarımsağın faydaları konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. sarımsak için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. bende iki senedir kullanıyorum nasıl ne zaman faydasının olabileceği günü bekliyorum halan o gün gelmedi

  4. gerçekten değerli bir hocamız sayın maranki ben vermiş olduğu kürlerden gercekten cok ama cok fayda gördüm SAYGILAR.

  5. sarımsak gercekten çok yararlı ve faydalı bir besin. herkesin bol bol sarımsak yemesını önerıyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.