Akik Taşının Faydaları

Bazı özel taşlar vardır ki Peygamber Efendimiz tarafından bile günlük hayatta kullanılmıştır. İşte efendimizin mühür olarak kullandığı akik taşı da bu şifalı taşlardan birisidir. Buyrun akik taşının faydalarını beraber okuyalım.

Akik Taşının Yapısal Özellikleri
Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş, ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.

İsmini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır. Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler.

Uyumlu Olduğu Burç : İkizler (Kırmızı ve Yosunlu Akik), Boğa, Yengeç, Oğlak, Kova
Rengi : Bir merkezden yayılan kuşaklarda farklı renkler olarak kendini gösterir. Kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi, yeşil.
Sembolü Olduğu Hususlar : İletişim, duygusal, bedensel ve eterik bedenler.
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Çin, İtalya, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya, Hindistan, Brezilya ve Uruguay.

Akik Taşı Faydaları
Genel olarak akik taşı güçlü bir iyileştiricidir. Bir çeşit Terapi aracıdır diyebiliriz. Taşın bünyesinde bulunan çeşitli mineraller, farklı hususlarda şifa kaynağıdır. Ancak bedene temas etmesi için güneş enerjisi başta olmak üzere doğadaki enerjinin taştan geçerek bedene ulaşabilmesi gerekmektedir. Akik taşının şu yararları vardır:

– Taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.
– Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metobolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.
– Gerçeklerin farkına varılmasında yardımcıdır.
– Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.
– Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.
– Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjiyi boşaltır ve böylece sitresi yok eder.
– Kişiyi sosyalleştir, çevre ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur.
– Korkuların yenilmesinde, cesaretin arttırılmasında yardımcı olur.
– Akıl ve mantık gücünü geliştirir.
– Bedeni güçlendirir, lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.
– Tansiyonu dengeler. Özellikle düşük tansiyonu normal seviyeye getirir.
– Nazara karşı koruma sağlar. Zira ilk bakış için dikkat çekici özellik taşır.
– Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir.
– Kendisini taşıyan kişilere güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan korur.
– Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İş adamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında kişinin kendisine güvenini arttırır.

Bu yazı akik taşının özellikleri, akik taşının renkleri fiyatı, akik taşının faydaları, akik taşının değeri temizlenmesi sahtesi nasıl anlaşılır, akik taşı ne işe yarar, akik taşı nedir ne renktir çeşitleri nelerdir, akik taşı nelere iyi gelir neye iyi gelir nerelerde bulunur konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

akik taşı, akik taşının faydaları, akik taşı faydaları, akik taşı özellikleri, akik taşı kolye faydaları, akik taşının özellikleri, akik taşı neye yarar, akik taşı ne işe yarar

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*