Alerji hastalarının ve alerjilere yatkın olan kişilerin normal insanlara nazaran bulundukları ortamlarının alerjiye yol açan alerjen maddelerden daha fazla temizlenmiş olması gerekmektedir.

Alerjinin ortaya çıkmasını engellemek ve önlemek için bir takım tedbirler ve yöntemler önereceğiz.

*Küfler mantarlar ve ev tozu akarları nemli ortamlarda kolayca ürediklerinden, eviniz güneş görmeli, rutubetsiz ve aydınlık olmalıdır.

*Odanızda toz tutulmasına neden olabilecek fazla eşya bulundurmayınız.

*Yün ve kuş tüyü ile doldurulmuş minder, yastık, yorgan ve yatakları kesinlikle kullanmayınız. Battaniyelere çift nevresim kılıf geçiriniz.

*Temizlik sırasında hasta odada bulunmamalıdır.

*Sadece hastanın yanında değil, evin hiçbir yerinde sigara içmeyiniz.

*Yatak odasında süs bitkisi bulundurmayın.

*Çamaşır suyu ve yağlı boya kokusu olan yerlerden hemen uzaklaşınız. Parfüm, oda ve saç spreylerini, sprey deodorantlarını kullanmayınız.

*Boyalı ve katkılı maddeli gıdaların şikayetlerinizi arttırabileceğini unutmayınız.

*Grip, sinüzit gibi üst solunum yolu enfeksiyonları sırasında şikayetleriniz artabileceğinden, önceden tedbirinizi alınız.

*Aspirin, Apanax Aprol, Naprosyn, İnaprol gibi ilaçları kullanmayınız.

*Havalandırma cihazı air condition ve buhar makineleri kullanmayınız.

Alerjik hastaların tedavisinde alınacak en iyi sonuçların uzun süreli dikkatli bir takip, sabır, titizlik ve iyi bir hasta – hekim ilişkisi sonucunda gerçekleşeceğini unutmayınız.

Bu yazı alerjiye ne iyi gelir, alerjiye kesin çözüm, alerji nasıl geçer, alerji nasıl önlenir, alerji nasıl tedavi edilir, alerjilere ne iyi gelir, alerji tedavisi, alerjiyi ne geçirir  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

Alerjiye ne iyi gelir, alerjiyi ne geçirir, alerji izleri nasıl geçer, güneş alerjisine ne iyi gelir, sir ağda alerjisi nasıl geçer, ağda alerjisi nasıl geçer, agda alerjisine ne iyi gelir, alerjilere ne iyi gelir, alerji ne iyi gelir, alerji nasıl geçer