Anlatımlı olarak dantel ve örgü modelleri vermeye devam ediyoruz. Bugün her evin vazgeçilmezlerinden birisi olan fiskoslar için dantel fiskos örneğinin yapılışını açıklamalı olarak anlatacağız. Kolay gelsin hanımlar.

Malzeme: Altınbaşak Süper Renkli No.50 Dantel İpliği, Renk No: 322, Miktarı: 280 gr.

Yapılışı: 15 zincir çekilerek yapılan halkanın üzeri 20 adet basit birit yapılır. 8 zincir çekilerek 6 bölüm oluşturulur.

8 zincir üzeri 5 basit birit yapılarak aralara 4 zincir çekilir. 3. sıranın üzeri 8 zincir çekilerek alt sıradaki zincirin üzerine batılır.

10 zincir çekilerek 12 bölüm yapılır üzeri yarım ay şeklinde 8 basit birit ile doldurularak 14 zincir çekilir.

Zincir üzeri modelde görüldü gibi yapılarak örnek kurulur. Çekilen zincirlerin üzeri 4 basit birit araları, 8 zincir çekilerek 2. sırada 5 basit birit yapılır.

Zincir sayısı eksiltilirken basit birit sayısı arttırılarak 12 baklava dilimi tamamlanır basit dolgu ve zincirlerle örtü tamamlanır.

Bu yazı dantel fiskos örneği, dantel fiskos örnekleri anlatımlı resimli açıklamalı yapılışı, dantel fiskos nasıl yapılır tarifi, dantel fiskos modelleri yapımı, anlatımlı dantel fiskos örneği yapılışı dantel fiskos masası örnekleri konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

fiskos rnei, fiskos örnekleri ve yapılışı, fiskosörnekleri, dantel fiskos örnekleri, fiskos örnekleri, dantel fiskos örneği, fiskos modelleri 2013, anlatımlı fiskos masası örnekleri, dantel fiskos modelleri, fiskos dantel örnekleri