Anlatımlı ve açıklamalı şekilde örgü ve dantel örnekleri vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da resimli dantel havlu kenarı örneği tarifini anlatacağız.

1- İlk önce 45 zincir çekilecek 4 zincir genişliginde ilk kafesle ilk sıraya başlanıyor. Dantelin havluya dikilen tarafindaki üçlü biritler, ipligi tığın başına iki kere dolayarak çekiliyor, diğerleri normal tekli birit olacak.

2- Üçlü biritten sonra 6 zincir çekilerek beşinci zincire batılacak. Bundan sonraki ilk 3 sırayı fotoğraftan takip edebilirsiniz.

3- Beşinci sıranın sonunda, bir zincir aralıkli 5 biriti yaptiktan sonra , takriben 10-12 zincir çekilerek, dantele başladiığımiz ilk sıraya birleştirilecek. Sonra biritlerle doldurularak geri dönülecek.

Bu yazı anlatımlı dantel havlu kenarı örnekleri örneği yapılışı yapımı resimli anlatımlı açıklamalı dantel havlu kenarı modeli modelleri tarifi nasıl yapılır dantel havlu kenarı örneği yapılışı anlatımlı açıklamalı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

havlu kenarı modelleri anlatımlı, dantel havlu kenarları örnekleri yapılışı, havlu kenarı modelleri, havlu kenarı yapılışı, havlu örnekleri video, anlatımlı havlu kenarı örnekleri, 2013 havlu dantel modelleri, havlu kenarı örnekleri anlatımlı, havlu kenari örnekleri, havlu kenarları anlatımlı