Örgü modellerinden sonra hızlı bir şekilde anlatımlı dantel örneklerini vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda çok şık bir dantel sehpa örtüsü örneğinin yapılışını açıklamalı olarak anlatacağız.

1. Ortadaki dörtgen dantel için 2′şer zincirli 50 kafes eninde 64 kafes boyunda kafesler yapın.

2. Etrafına kenarlardaki kafesleri yapmak için 20′şer adet 5′er zincirli sık iğne yapın ve içlerini 10′ar sık iğne ile doldurun. En son kafesin yarısını sık iğne doldurun.

3. Üçgen kısmı yapabilmek için kafesleri her sırada 1 azaltın. En son boş bıraktığınız sık iğneleri yapın.

4. Üzümleri pembe ebruli iplikle 4 sıra halinde sık iğne yaparak birbirine ekleyin. Yapraklarıda yeşil ebruli iplikle fotoğraftaki gibi sık iğneyle örün.

5. Ördüğünüz üzümleri yapraklara, yapraklarıda dantele dikerek monte edin.

Bu yazı anlatımlı dantel sehpa örtüsü örneği, dantel sehpa örtüsü modelleri örnekleri, dantel sehpa örtüleri nasıl yapılır resimli anlatımlı açıklamalı dantel sehpa örtüsü yapılışı yapımı örneği modeli konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

dantel sehpa örtüleri, dantel sehpa örtüsü örnekleri, sehpa örtüsü modelleri ve yapılışları, kanser örneğinin yapılışı, dantel kanser örneği yapılışı, dantel sehpa örnekleri, sehpa örtüsü modelleri, sehpa örnekleri ve yapılışı, sehpa ortuleri, sehpa örtüsü örnekleri