Bu aralar iyiden iyiye havaların soğumasıyla olsa gerek, aklımız başımıza geldi ve bol bol anlatımlı örgü tarifi veriyoruz. Bu örgümüz erkekler için anlatımlı ve resimli hırka yapılışı. Kolay gelsin herkese şimdiden.

ARKA: 86 ilmek başlanır, 6 sıra haraşo örülür. Düz örgüye geçilerek 34 cm’e tamamlanır. Kol evi kesimi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. Düz örgü toplamı 45 cm örülerek 13288 renk numaralı iplikle 4 sıra, 31233 renk numaralı iplikle 4 sıra örülür. Daha sonra nak) 31233 renk numaralı iplikle devam edilir. Düz örgü 59 cm örülerek arka yaka için ortadaki 3 ilmek bir defada kesilir. Omuzlara bırakılan 25′er ilmek kol evi 27 cm’e tamamlanarak üç kademede kesilerek bitirilir.

ÖN: 44 ilmek başlanır, 6 sıra haraşo örülür. Düz örgüye geçilerek 34 cm’e tamamlanır. Kol evi kesimi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. Düz örgü toplamı 45 cm örülerek 288 renk numaralı iplikle 4 sıra, 31233 renk numaralı iplikle 6 sıra, 288 renk numaralı iplikle 4 sıra örülür. Daha sonra 31233 renk numaralı iplikle devam edilir. Düz örgü 47 cm’e tamamlandığında yaka için 3+3+3+2+1+1 ilmek kesilerek kol evi 27 cm’e tamamlanır. Omuzda bırakılan 25 ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL: 48 ilmek başlanır, 6 sıra haraşo örülür. Düz örgüyle devam edilir. 8 cm düz örgüden sonra her 8 sırada bir yanlardan l’er ilmek artırılır. Düz örgü 40 cm’e tamamlandığında kol evi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. Her sırada yanlardan l’er ilmek kesilir. Kol evi uzunluğu 15 cm’e ulaştığında diğer renkle ön ve arkadaki uygulama yapılır. Diğer renge geçişte her sırada yanlardan 2′şer ilmek eksiltme /apılır. ilmek genişliği 10 cm’e ulaştığında bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Fermuardan başlayarak yaka etrafından şişe 143 ilmek toplanır 7 cm 1+1 lastik örülür. Yaka bitimine kadar 4 cm daha örülürken ön kenarlardan karşılıklı 9′ar ilmek kesilip yakanın ön tarafta kavisli olması sağlanır.

Bu yazı örgü erkek hırka yapımı, anlatımlı resimli açıklamalı örgü erkek hırkası yapılışı, örgü erkek hırkaları modelleri örnekleri nasıl yapılır, yeni sezon örgü erkek hırka örneği yapılışı anlatımlı örgü erkek hırka konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

erkek hırka modelleri, örgü erkek hırkaları, erkek hırka örnekleri, örgü erkek hırka modelleri, erkek hırka modelleri ve yapılışı, erkek bebek hırka modelleri anlatımlı, örgü erkek hırka modelleri ve yapılışları, erkek hrka rg modelleri, erkek hırka modelleri yapılışı, erkek hırka modelleri ve yapılışları