Örgü tariflerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Kış daha tam bastırmadan bu örgü modelleri ve örneklerini umarım yetiştiririz.

Bu yazımızda örgü elbise modelinin nasıl yapıldığını anlatacağım. Bayanlar için çok kullanışlı ve abiye tarzında olan bu örgü elbise örneğini yapmak çok basit olacak.

Malzemeler: Bravo, Burcu (ekru) 1 x 100 gr Şiş 6 mm, Örgü Düz örgü, Lastik 1 /l

Yapılışı: Arka 90 ilmek atarak başlayalım. 10 sıra -5 cm 1/1 lastik örgü yapalım. Düz örgüye geçelim. Örgü boyumuz 43 cm olana kadar düz örgüye devam edelim. Kol kesimini ilk önce 3-2-2 uygulayalım. Devamında ise düz yüzde ilk ilmeğimizi düz örelim, 2. ve 3. ilmekleri beraber örerek eksiltmelerimize başlayalım.

Kol evimizin iki yanındaki 2 düz ilmekten önce eksiltmeler yapılmış olacak. Şişimizde 30 ilmek kalana kadar her iki yandan 1 er ilmek eksiltmelerimizi sürdürelim. Son kalan 30 yaka ilmeğimizi tek seferde keserek bitirelim.

Sağ ön 55 ilmek atarak başlayalım. 10 sıra 1/1 lastik örgü yapalım. Düz örgüye geçelim. Toplam örgü boyumuz 43 cm olduğunda kol ve yaka kesimlerine başlayacağız. Kol kesimimizi 3-2-2 uygulayalım. Sonraki eksiltmeleri 1 er ilmek , 2 düz ilmekten sonra yapacağız.

Aynı zamanda ön yaka kesimini de 2 ilmek düz ördükten sonra 3. ilmeği keserek her sıra başmda yapalım. Son kalan 3 ilmeğimizi tek seferde bitirelim.

Sol ön parçamızı sağ önün aynası olarak örelim. İliklerimizi lastik sıramızın 4. sırasında ön ortadan 3. ilmeği kapatarak uygulayalım. Sonuncusu yaka kesiminden 1 sıra önce olacak şekilde toplam 5 iliğimizi 10 cm ara ile açalım.

Kollar 40 ilmek atarak başlayalım. 10 sıra lastik örgüden soma düz örgüye devam edelim. Örgü boyumuz 14 cm olduğunda her iki yandan 12 defa 2 cm de 1 er ilmek artıralım. Toplam 64 ilmeğimiz ile kol boyumuz 50 cm olana kadar örmeye devam edelim. Kol kesimi için örgümüzün her iki başından 3-2-2 kapatalım. Sonraki 1 er ilmek eksiltmelerimizi 2 ilmek düz örgüden soma uygulayalım. Kalan 10 ilmeğimizi tek seferde kapatarak bitirelim. Dikiş Beden yanlarım ve kol altlarım dikelim. Kol evlerine yerleştirelim.

Abiyemizi iki parçada öreceğiz. Arka yaka ortasından ön parçanın etek ucuna kadar toplam 180 ilmek alalım. İlmeklerimizi 1,5 ilmek içeriden almaya dikkat edelim. 3 sıra ters örgüden soma tek seferde kapatalım. Aym işlemi diğer yan içinde uygulayalım. Beden parçasının ucunda kalan 1,5 ilmeklik kısmı abiyemize tutturalım.

Bu yazı örgü bayan elbise modelleri, örgü abiye elbise örnekleri, örgü elbise resimli anlatımlı açıklamalı yapılışı yapımı, yeni sezon yazlık kışlık örgü bayan elbise tarifi nasıl yapılır örgü elbise modeli örneği yapılışı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

örgü elbise modelleri ve yapılışları, örgü elbise modelleri anlatımlı, elbise örgü modelleri ve yapılışları, örgü elbise modelleri ve yapılışı, örgü elbise yapılışı, bayan örgü elbise modelleri ve yapılışları, anlatımlı örgü elbise modelleri, kışlık örgü elbise modelleri ve yapılışları, bayan örgü elbise modelleri anlatımlı, anlatımlı bayan örgü elbise modelleri