Yeni sezonda yine çok güzel örgü bayan yelekleri var. Sizler için güzel bir model seçtik umarım beğenirsiniz. Anlatımlı şekliyle kolayca örgü bayan yeleğini yapabilirsiniz.

MALZEME: Nako

RENK NO: 1291 (2 yumak)

ŞİŞ NO: Beş

ÖRGÜ ŞEKLİ: Lastik örgü, saç örgüsü, ters örgü

AKSESUAR: Üç tane Düğme

ARKA: Seksenbeş ilmek başlanır. Üç sıra haraşo örülür.

Örnek İki: ters dört düz, bir ters bir düz, bir ters dört düz, bir ters bir düz, bir ters dört düz şeklinde kurulur. Dört düz ilmekler soldan sağa altı sırada bir burulur. Otuzsekiz santimetre’de beden bir defada kesilerek tamamlanır.

ÖN: Onbeş ilmek başlanır. Örnek; İki ters dört düz, bir ters bir düz, bir ters dört düz, bir ters bir düz, bir ters şeklinde kurulur. Her düz sırada üç ilmek artırılarak kırküç ilmeğe ulaşılır.

Yirmisekiz santimetre’de yaka kesintisi için ilmekler ortalanır ve bir yandan iki+bir+bir+bir+bir omuzda yirmi iki ilmek kalana dek kesilir. Yirmisekiz santimetre’de aynı şişe onbeş ilmek çoğaltılarak kol için onaltı santimetre örülür.

Yakanın diğer yarısı da aynı şekilde yapılır. Otuzsekiz santimetre’de beden tamamlanır.

ÖN BANT: Atmış iki ilmek, başlanır. On sıra iki+iki lastik yapılır ve kesilerek tamamlanır. Belirli aralıklarla üç tane ilik açılır.

YAKA: Tüm yaka kenarına şişe yüz ilmek toplanır. Altı santimetre iki+iki lastik örülür ve bitirilir.

Bu yazı örgü bayan yelek modelleri, örgü bayan yelekleri örnekleri, nako örgü bayan yeleği yapılışı anlatımlı resimli kışlık bayan yeleği son moda yeni sezon bayan yelekleri örnekleri modeli örneği bayan yeleği anlatımlı  nasıl yapılır yapılışı örgü konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

örgü yelek modelleri anlatımlı, bayan örgü yelek modelleri anlatımlı, şişte anne yelek örnekleri ve yapılışları, anlatımlı bayan yelek modelleri, bayan yelek örnekleri, bayan yelek modelleri, anlatımlı yelek modelleri, bayan yelek modelleri anlatımlı, anlatımlı örgü yelek modelleri, örgü bayan yelek modelleri ve yapılışları