Örgü modellerini ve örneklerini resimli ve anlatımlı olarak tarif etmeye devam ediyoruz. Bugün bebeklerimiz için örgü battaniye modelinin nasıl yapılacağını anlatacağız. Kolay gelsin hanımlar.

144 ilmek atın.Yukarıda modeldeki ip ve şiş numarasına uygun olarak 142 ilmek 80 cm eninde bir bebek battaniyesi yapıyor. Siz kullanacağınız ip ve şişe göre, 4‘ün katları artı 10 ilmek şeklinde ilmek atın.

9 sıra düz örün. 9 sıra düzden sonra örneğe başlıyoruz.
1. sıra: Tamamını düz örün
2. sıra: 5 ilmek düz, *4 ters, ip dola*, işaretin arasını sonda 5 ilmek kalıncaya kadar tekrar edin, 5 düz
3. sıra: 5 düz, *doladığınız ipi şişten düşürün, bir ip dolayın, 1 ilmeği örmeden şişe alın, 3 düz örün, örmeden aldığınız ilmeği ördüğünüz 3 ilmeğin üzerinden geçirin*, 5 düz.
4. sıra: 5 düz, aradaki tüm ilmekler ters, 5 düz

Battaniye istediğiniz boya ulaşıncaya kadar bu 4 sırayı tekrar tekrar öreceksiniz. İstediğiniz boya ulaşınca 4. sıradan sonra 9 sıra düz örüp battaniyeyi bitereceksiniz.

Bu yazı örgü battaniye modeli yapımı, örgü battaniye örneği yapılışı, resimli anlatımlı örgü bebek çocuk battaniyesi nasıl yapılır tarifi, örgü resimli açıklamalı bebek battaniyesi yapımı tarifi örgü battaniye konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebek battaniyesi örgü modelleri ve yapılışı, bebek battaniye modelleri ve yapılışı, bebek battaniyeleri örgü modelleri ve yapılışı, örgü battaniye yapılışı, bebek battaniyesi yapılışı, bebek battaniyesi yapımı, örgü bebek battaniyesi yapılışı, örgü battaniye modelleri ve yapılışları, bebek örgü battaniye modelleri ve yapılışları, battaniye modelleri ve yapılışları