Aslında bu gece örgü bebek ceketinin nasıl yapılacağını yazıcaktım ama ek olarak birbiri ile takım olması açısından örgü bebek eteğininde nasıl yapılacağını anlatmak istedim.

Erkek bebekler için istediğiniz rengi seçerek örgü bebek ceketini yapabilir, istersenizde kız bebeklere takım halinde örgü bebek ceketi ve örgü bebek eteği hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler: Bravo, Bebe 100 – Yeşil 2 x 100 gr, Bravo, Bebe Akıllı 3 x 50 gr, Örgü Trabzan, Tığ 4 mm, İlave malzeme 5 adet inci düğme, Ölçüler 6 ay, (9 ay), 18 ay, Örgü açıklamaları (9 ay) içindir.

ASKILI ETEK
Ön Bebe Akıllı yünümüz ile 50 zincir çekerek belden eteğe doğru örmeye başlayalım.
1. ve 2. sıra 47 adet trabzan
3. sıra 2 zincir çek ve 2. trabzanın arasına bat.
Aralarında 1 er zincir olan toplam
* 4 trabzan yap, 2 zincir çek 2 trabzan ileri battıktan sonra tekrar 2 zincir çekip sonraki 2. trabzanın arasına bat. * dan sonrasını sıra sonuna kadar devam ettir.
4. sıra * 4 zincir çekip ilk trabzan arasına bat, 4 zincir çekip 4. trabzan arasına bat * dan sonrasını sıra sonuna kadar devam ettir. Her sıra başında 2 şer zincirlik artırmalar ile evaze görünümü vererek toplam 2 trabzan sırası + 14 dilim sırası olduğunda bitir.

Arka Ön ile aynı şekilde örelim.
Askılar Arka etekten yanlarda 5 er cm bırakarak
7 şer trabzan eninde 25 cm askı örelim.

Dikiş Etek yan dikişlerini yapalım. Askıların ön parçadaki karşılıklarına 1 er adet düğme dikelim.

KURVAZE CEKET
Arka Bebe 100 yeşil yünümüz ile 48 zincir çekelim ve üzerine 46 trabzan yapalım. 10 sıra ördükten sonra kol kesimini sırası ile 3-2-1-1 trabzan eksilterek uygulayalım. 21. trabzan sıramızın bitiminde arka yaka için orta 12 trabzanı kapatalım. Yanlarda kalan 10 ar trabzam 1 sıra daha ördükten sonra bitirelim.

Sağ Ön 48 zincir çekelim ve üzerine 46 trabzan yapalım. 1 sıra ördükten sonra ceketimizin ön kurvaze kısmından 2. sırada
1 trabzan ve devamında her sırada 5 defa 2 şer , 7 defa 3 er trabzan eksiltelim. Bu arada 10 sıra ördükten sonra aynı zamanda kol kesimini de 3-2-1-1 trabzan uygulayalım. Kol ve ön kurvaze kesiminden sonra kalan 10 ilmeğimizi toplam örgü sıramız 22 olduğunda bitirelim.

Sol Ön Sağ ön parçanın aynası olarak hazırlayalım.

Kol 37 zincir çekelim ve üzerine 35 adet trabzan yapalım. 7 sıra ördükten sonra eksiltmelere başlayalım. Kol parçamızın her iki yanından 8. ve 9. sıralarda 3 er trabzan eksiltelim. 10 sıramız da tekrar 3 er eksiltme yaparak bitirelim.

Bu yazı örgü bebek ceketi yapılışı, örgü bebek ceketi modelleri, anlatımlı resimli açıklamalı kız erkek örgü bebek ceketi yapılışı, kız erkek örgü bebek ceketleri yapımı nasıl yapılır, anlatımlı örgü bebek ceketi yapılışı açıklamalı anlatımlı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebek çeketleri, bebek ceket modelleri, bebek ceket modelleri anlatımlı, bebek ceket, bebek ceketi modelleri, bebek ceket örgü modelleri, bebekceketleri, örgü bebek ceketleri, bebek ceket örnekleri anlatımlı, bebek ceketi yapılışı