Anlatımlı ve resimli örgü modellerini vermeye devam ediyoruz. Bugün çocuklar için örgü bebek elbisesinin nasıl örüleceğini göreceksiniz. Renkleri değiştirerek ister kız çocuklarına, ister erkek çocuklara örgü elbise yapabilirsiniz.

Ön ve arkaya 133 ilmekle başlayın. 3 sıra haraşo örün. Üzerine 1 sıra koyu yeşil, 1 sıra açık yeşil ile düz örün. Daha sonra beyaz ile 7 sıra 3 cm’den sonra tekrar yeşil ile çizgilerin üzerine 1 sıra beyaz örüp ilmekleri ortalayarak ortadaki 3 ilmeği toplayın.

Her -3 sırada 3 ilmeği toplayarak devam edin. Başlangıçtan 20 cm sonra eşit aralıklarla 1′er ilmek eksilterek ilmek sayısını 48 ilmek eksilterek 85 ilmeğe düşürün. Ortada 2 sırada 3 ilmeği toplayarak devam ederken kol kesimini reglan şekilde yapmak için 2 taraftan 2 sırada 1 ‘er ilmek eksiltin.

Yakada 29 ilmek kalacak şekilde örüp ilmekleri kapatmadan bekletin. Kollara 53 ilmekle başlayın. 3 sıra haraşonun üzerine düz örgü devam edin. Kolun her iki tarafından eşit aralıklarla 1 er ilmek olmak üzere 6′şar ilmek artırın. Kolu 2-1-1 kesin. 2 sırada 1′er ilmek eksiltin.

İlmekleri ortalayıp ortadaki 3′er ilmeği her iki sırada toplayın. Kol üzerinde 19 ilmek kalacak şekilde ilmekleri kapatmadan bekletin. Ön, arka ve kolları dikip ilmekleri şişe geçirerek 3 sıra beyaz, 1′er sıra koyu ve açık yeşil ile haraşo örüp bitirin.

Bu yazı örgü bebek elbisesi modelleri örnekleri, anlatımlı örgü bebek elbisesi yapılışı, açıklamalı resimli örgü bebek elbiseleri yapımı nasıl yapılır, örgü bebek elbisesi nasıl örülür tarifi modeli modelleri konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebek örgü elbise modelleri anlatımlı, bebek elbiseleri anlatımlı, örgü bebek elbiseleri ve yapılışları, anlatımlı bebek elbiseleri, anlatımlı bebek elbisesi, bebek elbisesi örgü modelleri yapılışı, anlatımlı bebek elbise modelleri, örgü bebek elbiseleri anlatımlı, bebek elbisesi nasıl örülür, bebek elbise modelleri anlatımlı