Bu yazımızda bebeklerimiz için örgü eldiven modeli örneğinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Kız veya erkek bebek için eldivenin rengini değiştirin yeter. Hanımlar kolay gelsin şimdiden.

Pembe iplik ile 38 ilmek başlanacak, ilmekler 2 düz 2 ters olarak dizilip 10 sıra lastik örülecek.

Lastik örgü üzerine eflatun iplik ile düz örgüye başlanacak. 8 sıra düz örüldükten sonra kesimlere başlanacak. 8 ilmek örülüp 2 ilmek birlikte alınıp kesilecek. Tekrar 2 ilmek birlikle alınıp kesilecek 14 ilmek örülüp pes peşe her 2 İlmek birlikte alınıp kesilecek. 8 ilmek örülecek. Unutmamanız gereken not ben bu eldivendeki eflatun renk yerinede elimde bulunmadığı için pembe renk kullandım. Eğer siz eflatun veya başka bir renk seçerseniz, örnek resimde pembe olarak gözüken ellerin girdiği avuç kısmı farklı renkte olacaktır.

Bu kesim üzerine 6 sıra örülüp kesimlerin üzerinde aynı şekilde kesimler yapılıp 4 sıra örüldükten sonra kesim şekline devam edilecek. Daha sonra üst üste 4 keredaha kesilerek 1 sıralı olarak 7 kere kesim tekrarlanarak tepede 10 ilmeğe düşürülecek.

Kalan 10 ilmekte kesilerek bitirilecek. Eldiven dikildikten sonra lastik kısmı içine ince lastik geçirilecek. Pembe iplik bükülerek eldivenlerin lastik ucuna tutturulacak.

Bu yazı örgü bebek eldiveni modelleri, resimli anlatımlı açıklamalı örgü bebek eldiveni yapılışı, örgü bebek eldivenleri, örgü bebek eldiveni nasıl örülür yapılır örneği modeli, anlatımlı açıklamalı resimli örgü bebek eldiveni yapılışı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebek eldiveni nasıl örülür, bebek eldiveni yapılışı, bebek eldiven yapılışı, bebek eldiveni yapımı, bebek eldiveni nasıl yapılır, anlatimli bebek eldiveni, bebek eldiveni, bebek eldiven örgü, örgü bebek eldiveni, eldiven modelleri ve yapılışı