Örgü modellerimize örgü bebek jilesinin nasıl yapılacağını anlatarak devam ediyoruz. Örgü bebek jilemizi resimli ve anlatımlı olarak kolay bir şekilde örebilirsiniz. Örneğimiz resimdeki bebek jilesidir.

Yaka: 4 nolu şiş ile 44 ilmek atalım. 1 haroşa sırası 2 sıra ördükten sonra kol ve beden ilmeklerini 1 sıra delikli ajur ve 1 haroşa sırası yapalım.

Ön: 7+1 + kol 7+1 + 12 arka + 1+7 kol + 1+7 ön olarak ayıralım. Arttırmalarımızı her düz yüzde 1′er işaret ilmeğimizden önce ve sonra yapacağız. Kolları haroşa, ön orta ikişer ilmeği haraşo, geri kalanı ve arka bedeni düz örgü yapalım. Kollarda ki haraşo sıramız 11 olduğun da 1 sıra ajur yapalım 2 sıra daha haraşo ördükten sonra kol ilmeklerini kapatalım. Ön parçaları tek şişte toplayalım ve 5 no lu şişe geçelim. İlk 7 ilmeği ördükten sonra 1 ilmek örüp 1 ilmek arttıralım. Son 7 ilmeğimizi arttırma yapmadan örelim.

Arttırmalarımızı robadan 10 cm ve 15 cm sonra her 2 yandan birer ilmek yaparak tamamlayalım. Etek örgü boyumuz 22 cm olduğunda 2 haraşo sırası +1 sıra ajur+2 haraşo sırası ördükten sonra bitirelim.

Arka: Arka beden 38 ilmektir. 5 nolu şişimize geçerken her 2 baştan birer ilmek arttıralımve büzgü işlemini ön beden ile aynı uygulayalım.

Beden ajuru: İlk sırada 5 ilmek ör+ip at ve ikisini bir al+7 ilmek ördeseni tekrarla. Çarpar ajur deliklerini 6 sıra sonra baştan 2 ilmeğe ve bir önceki ajurların ortasına gelecek şekilde uygulayalım.

Bu yazı örgü bebek jilesi modelleri, resimli anlatımlı açıklamalı örgü bebek jilesi yapılışı tarifi, örgü bebek jileleri örnekleri örneği modeli, örgü bebej jilesi anlatımlı yapılışı modelleri örnekleri örgü bebek jilesi konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebek jileleri, bebek jilesi, bebek jilesi anlatımlı, örgü bebek jilesi modelleri, anlatımlı bebek jileleri, bebek jilesi bebek örgüleri, örgü bebek jileleri, örgü bebek jilesi yapılışı, Örgü bebek jilesi, bebek örgü jileleri