Anlatımlı Örgü Bebek Patiği Yapılışı

Evet bu yazımızda biz annelerin bebekleri için kolayca yapabiliceği örgü bebek patiğinin nasıl yapılacağını anlatacağım. Tarifteki rengi değişerek kız bebek ya da erkek bebek için uygun rengi seçebilirsiniz. Geriye kalan anlatımı uygulayarak örgü tekniklerini bilen birisi kolayca örgü bebek patiğini yapabilir.

3.5 numara örgü şişine mavi iplikle 55(59) ilmek atarak, 18(22) sıra haroşa örgü örün. 19.(23.) sıradan itibaren, patik burnu için, örgü ortasındaki 11 ilmeği örgü şişinde bırakın, iki kenarda kalan ilmekleri beklemeye alın. Ortadaki 11 ilmek üzerinden, sarı örgü ipliği ile düz örgü örmeye devam edin. Aynı zamanda düz örgünün 1. sırasından itibaren, iki kenardan her sıra sonunda 11. ilmekle birlikte, beklemede olan ilmeklerden, sırasıyla 9 kere 1′er ilmek eksilterek örgüye devam edin.

Örgü boyu burun örgü başlama noktasından itibaren, 18 sıra olduğu zaman, iki kenardaki beklemede olan ilmekleri örgü şişine geçirin. Şişte toplam 37(41) ilmek olacaktır. 37(41) ilmek üzerinden sarı örgü ipliği ile patik boğazı için düz örgü örmeye devam edin. Örgü boyu patik boğaz örgü başlama noktasından itibaren 5 cm. – 18 sıra olduğu zaman, 19, sıra başından itibaren, 1 ilmek eksiltip, şişe 1 iplik dolayın. Bu örgü düzeninde örerek sırayı tamamlayın. 20. sırada ilmekleri olduğu gibi (ters) örün. 21. sıradan itibaren bütün ilmekler üzerinden sarı örgü ipliği ile 10 sıra 1/1 lastik örerek, bütün ilmekleri bir kerede kesin.

Patik arka ortası ve taban dikişlerini birleştirin. Patik üst bantı için, 3.5 numara örügü tığı ve mavi örgü ipliği ile 21 adet zincir çekin. Sonraki sırada, her zincir üzerine 1 adet uzun ilmek gelecek şekilde, 21 adet uzun ilmek örün. Bantın bir ucuna, zincirle düğme için birit örün, diğer ucunu patiğin ayak iç kenarında, patik burun ve boğaz örgüsünün birleştiği noktaya gelecek şekilde tutturun. 3.5 numara örgü tığı ve mavi örgü ipliği ile küçük düğme hazırlayın, düğmeyi patiğin ayak dış kenarına gelecek şekilde bantın karşısına tutturun. Patiğin taban kenarı için, haroşa örgünün 10. sırası üzerine, 3.5 numara örgü tığı ve mavi örgü ipliği ile 1 sıra küçük ilmek örün.

Bu yazı örgü bebek patiği modelleri, örgü bebek patiği örnekleri, anlatımlı resimli örgü bebek patiği yapılışı, yeni sezon son moda bebek patikleri örneği modeli nasıl yapılır, örgü bebek patikleri modelleri örnekleri resimli anlatımlı açıklamalı örgü bebek patiği yapılışı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

anlatimli bebek patikleri, bebek patikleri yapılışı, bebek patiği yapılışı, bebek patikleri yapılışı anlatımlı, bebek patiği yapımı, bebek patiği yapımı anlatımlı, bebek patik yapılışı, bebek patikleri anlatımlı, bebek patikleri, patik yapılışı

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.