Merhaba hanımlar, bugün örgü tarifi olarak örgü bebek şapkası yapılışını anlatıcaz. Renk değişiklikleri ile ister kız isterseniz erkek bebeğiniz için örgü bebek şapkası yapabilirsiniz. Kuzu bere modeli denilen bu model oldukça şirin.

Tarifi: 60 ilmek başlanır. 12 sıra 1 düz 1 ters örülür. 24 sıra düz örülür. Sıra başından örgünün düz tarafında 19 ilmek örülür. 20′inci ve 21′inci ilmek bir alınıp eksiltilir. 19 ilmek örülür. 20′inci ve 21′inci ilmek bir alınıp geri dönülür ve ters örülür. Örgünün düz tarafında sağ şişte ki son ilmekle, sol şişte ki ilk ilmek bir alınıp örülür.

YİRMİ′inci ilmekle sol şişte ki ilk ilmek birlikte alınıp geri dönülür. Sağ ve sol şişte ki ilmekler bitene kadar bu şekilde örülür. Şişte kalan 20 ilmek kapatılan kenardan ilmek alınır. 8 sıra 1 ters 1 düz lastik örülüp, ilmekler kapatılır.

Kulakların Yapılışı: 14 ilmek başlanır. 5 sıra düz örülür. 5 ilmek kalana kadar sıra başında eksiltilir. Aynı ölçüde kahverengi yünle de örülüp 2 parça birbirine dikilerek tutturulur. İçine elyaf koyup bereye dikilir.

Bu yazı örgü bebek şapkası tarifi, anlatımlı açıklamalı resimli erkek kız örgü bebek şapkası yapılışı, örgü bebek şapkası modeli örneği yapımı, kız erkek bebek şapkası yapılışı açıklamalı resimli örgü tarifi konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebek şapkası nasıl örülür, bebek şapkaları anlatımlı, anlatımlı bebek şapkaları, erkek bebek şapkaları, erkek bebek şapka modelleri ve yapılışı, bebek şapkası yapımı anlatımlı, orgu bebek sapkalari anlatimli, bebek sapka modelleri anlatimli, bebek şapka yapımı, erkek bebek şapka modelleri