Örgü tariflerimizi vermeye hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu yazımızda anlatımlı ve resimli olarak örgü bebek süveterinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Kız ya da erkek bebek için renk değişimi size kalmış.

– 90 ilmek başlarız 4 diş haroşa ördükten sonra,

– 6 ilmek haroşa 78 ilmek düz 6 ilmek haroşa şeklinde 50 sıra örülür.

– Daha sora 24 ilmek haroşa 42 sıra düz 24 sıra haroşa şeklinde 8 sıra daha örülür.

– Bir sonraki sırada baştaki ve sondaki haroşalerın 12 şer olarak tek seferde bitirme işlemi gibi kesilir. Aradaki 42 ilmek düz işlenir. Diğer bir deyişle 18 kes – 6 haroşa-42 düz-6 haroşa – 18 kes.

– Daha sonra 6 haroşa-42 düz-6 haroşa şeklinde 36 sıra daha örüp.

– 8 sırada tüm ilmekler haraşo örülür.

– Sıra geldi yaka kısmına yaka kısmı için ;

– 6 ilmek haroşa 9 ilmek model 4 ilmek haraşo – 16 ilmek kes – 4 ilmek haraşo 9 ilmek model ,6 ilmek haraşo şeklinde 12 motif olana kadar örüyoruz.

Not : İki tane ayrı parçamız oluyor anlaşıldığı gibi önce birini işleyip şişte bekletiyor. Sonra diğerini örüp birleştiriyoruz.

– Geldik birleştirme işlemine 19 sıra haroşa örüp 10 ilmek arttırıyoruz ve sonra şişte beklediğimiz 19 ilmeğide haroşa işleyip modelimizi yeniden tek parça haline getirmiş oluyoruz. 8 sıra (4 diş) daha haraşo işliyoruz.

– Diğer sırada 6 haraşo -36 düz 6 haraşo şeklinde 30 sıra daha örüyoruz (bu sırada ilikleride açıyoruz)

– En son tüm 48 ilmeği 4 diş daha haraşo örüp bitiriyoruz.

Bu yazı örgü bebek süveteri yapılışı, resimli anlatımlı açıklamalı kız erkek bebek süveterleri yapılışı, kız erkek bebek örgü süveter modeli örneği modelleri örnekleri yapımı, örgü süveter yapılışı anlatımlı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebek süveter modelleri ve yapılışı, bebek süveteri, erkek bebek süveter modelleri ve yapılışı, erkek bebek süveterleri, bebek süveter yapılışı, bebek süveter modelleri anlatımlı, bebek süveterleri, bebek süveteri yapılışı, bebek süveter anlatımlı, erkek bebek süveteri anlatımlı