Örgü modellerimize bu sefer örgü bebek yeleği örneği ile devam ediyoruz. Bu yazımızda anlatımlı ve açıklamalı olarak kız veya erkek bebek için kullanabiliceğiniz örgü bebek yeleğinin yapılışını bulacaksınız.

Bebek yeleğimize 64 ilmek başlayın ve 4 sıra haroşa örün. Lastiğin 3. sırasında tam ortadaki 3 ilmeğe ilik yapın. Lastik bitince kenar lastiğinde de ilik açılacak.

Lastik bitince 7 ilmek kenar lastiği için haroşa ve 23 düz örüp 3 ilmeği birlikte örün kalan ilmekler düz örülecek. Arkası hep ters örülecek. Kenar lastiğini unutmayın.

Tekrar öne gelince 7 ilmek lastik 22 düz ve 3 ilmek birlikte düz kalanlar yine düz olacak. 15 defa 3 birlikte örülerek devam edilecek.

15 kez olunca 7 ilmek haroşa 11 düz ve 3 ilmek kesilerek ilik açılacak ve kalan 13 ilmek haroşa ( bu koltuk lastiği olacak) örülecek. Arkadan gelirken kesilen 3 ilmek arttırılacak.

Kenarda ki 13 haroşa 4 sıra olunca 6 ilmeği kesilerek koltuk oyuntusu yapılacak. Sonra düz devam edilecek.

Diğer tarafı da simetrik olarak örülecek. Arkası için 72 ilmek ile başlayıp kenar latiklerini unutmadan ön ile aynı uzunluk oluncaya dek örüyoruz.

Bu yazı örgü bebek yeleği modeli yapılışı, resimli anlatımlı açıklamalı kız erkek bebek yelekleri yelek örnekleri, yazlık kışlık kız erkek bebek örgü yelek modelleri yeleği örnekleri yapımı nasıl yapılır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebek yelek modelleri ve yap?l??? anlat?ml?, anlatimli bebek yelekleri, erkek bebek yelekleri, çoçuk yelek modelleri ve yapılışı, kolay bebek yelek modelleri ve yapılışı, bebek yelek modelleri ve yapılışı anlatımlı, erkek çoçuk yelek örgü modelleri, kolay bebek yeleği nasıl örülür, bebek yelekleri anlatımlı yapılışı, bebek yeleği yapılışı