Bayanlar için örgü örnekleri ve modelleri vermeye devam ediyoruz. Şimdi de özellikle bahar aylarında kullanabiliceğimiz çok şık bir örgü bayan bluzunun resimli anlatımlı ve açıklamalı olarak yapılışını anlatmak istiyorum. Herkes umarım örgü bluz örneğini iyi günlerde kullanır.

Yapılışı: KARDOKU Renk H054, 2 çile x 100 gr , KRİSTAL Renk K885, 1 çile x 100 gr, Beden 4,5 numara şiş tek kat, Kemer 3 numara tığ şiş çift kat.

ARKA ve ÖN: Kardoku kullanarak 90 ilmekle başlayıp 9 sıra.1 ters 1 düz lastik örün. 29 cm düz örgüden sonra her sırada bir 1 ilmek olmak üzere 10 ilmek arttırın. 4 ilmek daha arttırdıktan sonra (ilmek sayısı 118 olacak) toplam boy 60 cm olunca bitirin.

KEMER: Kristal kullanarak 22 zincir çektikten sonra her zincire batarak ilmek çıkarın. Sonra 1. ilmeği tek basına kapatın (böylece eksiltme olmaz). Sonra çift ilmeği tek ilmek yaparak kapatın.

Bittikten sonra tekrar her ilmekten 1 ilmek çıkarın. Örerken hep aynı yüzde kalarak örün. 82 cm ördükten sonra, iki ucu birleştirip düğmeler ve zincirlerle süsleyin.

Bu yazı örgü bluz yapılışı, resimli anlatımlı açıklamalı bayan kadın bluzu yapılışı, örgü yazlık kışlık bayan bluzu yapımı, örgü bluz örneği örnekleri modeli modelleri, resimli anlatımlı örgü bluz yapılışı bayan kadın konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

anlatımlı yazlık örgü modelleri, anlatımlı bluz modelleri, ÖRGÜ BULİZ MODELLERİ VE YAPIMI, anlatımlı bluz örnekleri, kışlık bluz örnekleri, buliz örnekleri, kışlık bluz, örgü bayan bluz modelleri, iki renkli bayan yelek örnekleri, kislikbayan örgü anlatimli bluz