Anlatımlı Örgü Çocuk Beresi Yapılışı

Evet hanımlar bugün bebeklerimiz için çok cici ve şirin bir örgü berenin yapılışını anlatacağız. Kız veya erkek bebeklere göre istediğiniz rengi kullanabilirsiniz.

Bebek beresi için beyaz iple şişe 80 ilmek atarak tek lastik örgüsü örmeyle başlayalım.

Tek lastik örgü modelinin yapılışı: 1 düz, 1 ters, 1 düz , 1 ters ( haroşa) örgü şeklinde, arka sırayı dönünce düz örgüler, ters, tersler düz örgü tekniğinde örülür.

Yaklaşık yirmi sıra lastik örgüsü örün ve düz örgü modeli ne geçin. ilk düz örgü modeli örerken iki yandan bir ilmek ve ortadaki ilmeklerin aralarından sekiz ilmek çıkararak bere modelimizin baş çevresi kadar genişleteceksiniz. Yaklaşık olarak bebeğinizin baş çevresini düz örgü örneğini ördükçe başında ölçerek anlayabilirsiniz ve kulaklarından biraz daha yukarı noktada beyaz şapka örgüsünün yavaş yavaş önce 2 sırada bir kenarlardan ilmek keserek ( yani ilmek kapatarak yada eksilterek ) doksan ilmek sayısını seksen düşürün , sonra her sırada bir orta ilmek ve kenar ilmeklerden eksilterek altmış ilmeğe kadar getirin ve daha sonra tün ilmekleri kapatıp tersten dikin.

Şimdi sıra geldi örgü bebek beresi modelimizin kulaklarını yapmaya. Siyah ve beyaz yün ile iki renkli köpek kulağı yapmak gerekiyor. Şişe beyaz yünle on ilmek atın ve düz örgü ile örmeye başlayın bir kaç sırada bir kenarlardan ilmek arttırarak otuz ilmek olduğunda ilmekleri kenarlardan eksiltmeye geçelim. Siyah yün ilede aynı ilmek sayısıyla kulak örelim ve her 2 kulağı yapabilmek için tersten 1 tarafı açık kalacak şekilde dikelim ve düz çevirelim. O açık olan ucuda dikelim. Diğer köpek kulak modelini aynı şekilde örelim ve beyaz bebek şapka modelinin iki ucuna kulakları dikelim.

Daha sonra ise köpek gözünü yapmak için 2 adet siyah düğme dikin ve elde yine şişle siyah yünle düz örgü ile küçük bir örgüden sonra köpekli şapkamızın burun kısmını yaptıktan sonra şapkaya dikerek iğne iplikle siyah bıyıklarını şapka üzerine işleme yapalım.

Bu yazı örgü bebek beresi modelleri, resimli anlatımlı açıklamalı örgü bebek beresi yapılışı, kız erkek bebek bereleri örgü bebek beresi modeli örnekleri nasıl yapılır kız erkek anlatımlı resimli örgü bebek beresi yapımı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebek bere yapılışı, kaşkol modelleri anlatımlı, bebek bere modelleri anlatml, bebek beresi yapılışı, anlatımlı bebek bereleri, erkek bebek örgü modelleri, bebek bereleri anlatımlı, anlatml bebek beresi, bebek beresi yapımı, bebek bereleri

1 Yorum var Anlatımlı Örgü Çocuk Beresi Yapılışı

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.