Örgü tariflerimize bu sefer etek örneği ile devam ediyoruz. İlmek sayısını artırarak bu modeli hem kendimiz için hem de bebeklermiz için kolayca uygulayabiliriz. Yine ayrıca renk seçimide size kalmış. İşte örgü etek modelinin yapılışı.

3 numara şiş kullanacağımızı unutmayalım. 45 ilmek başlıyoruz çift örgü olabilmesi için 1 ilmek boş alıp diğerini işliyoruz. 2,cm işledikten sonra 10 cm düz örgü yapıyoruz.

Kenar kısımdan 7 ilmek işleyip, 1 ilmek artıyoruz 1 ilmek eksiltip 7 ilmek olacak şekilde işliyoruz. Son ilmekte de 1 ilmek  eksiltip 1 ilmek artırıyoruz. 10 ilmek işleyip aynı işlemi tekrarlıyoruz.

Tersten normal işleyip geliyoruz. 2 sırada aynı işlemi eksiltmeden tekrarlıyoruz. Artırarak düz taraftan 3 sırada bir tohum işi yapıyoruz.

2 sırada 2 tohum işi yapıyoruz. 3 sırada yine bir tohum işi yapıyoruz  Düz örgüden 9 sıra olduktan sonra modeli bitiriyoruz. 6 cm düz örgü yaptıktan sonra 2 cm haraşo yaparak bitiriyoruz.

Bu yazı anlatımlı örgü etek modelleri, örgü etek örnekleri örneği nasıl yapılır, resimli açıklamalı örgü etek yapımı yapılışı, bayan kadın bebek çocuk yazlık kışlık örgü etek örneği modeli yapımı tarifi konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

örgü etek modelleri, örgü etek yapımı anlatımlı, örgü etek yapımı, bebek etek örgü modelleri ve yapılışı, örgü etek yapılışı, örgü etek modelleri anlatımlı, örgü etek modelleri ve yapılışı, örgü etek modelleri yapılışı, örgü bebek etekleri, bebek örgü etek modelleri ve yapılışları