Bayanlar ve çocuklar için örgü tariflerimizi her gün arttırıyoruz. Bugün bu yazımızda bayanlar için örgü panço modelinin nasıl yapıldığını resimli açıklamalı ve anlatımlı olarak anlatmaya çalışacağız. Oldukça kolay bir örnek. Her bayan rahatça bu panço örneğinin örebilicektir. Kolay gelsin şimdiden.

Malzemeler: 400 gr siyah yün ip 100 gr. Şimli değişik renk ip 5 numara örgü şişi 14 numara tığ.

Yapılış: Pançomuza 140 tane ilmek yaparak başlıyoruz ve burayı siyah yün ipimizle yapıyoruz. Örgümüzü 2 düz 2 ters olarak 80 cm. olacak kadar örüyoruz. 80 cm olduktan sonra kesiyoruz. Ve ikiye katlayıp uçlarından kol yeri kalacak kadar yer ayırıp dikiyoruz.

Şekilde 30 cm olan kısım katladığımızda 15 cm olacak şekilde ikiye katlayacağız ve kapalı kalan taraftan kol yeri kalacak kadar açıklık bırakıp gerisini dikeceğiz.

Örülüşü bittiğine göre artık kollarındaki desenlere geçebiliriz. Eğer saçaklı kulanmaktan hoşlanıyorsanız saçak yapabilirsiniz. Saçakları birbirine düğümleyerek değişik modeller yapabilirsiniz.Veya boncuk kullanıyorsanaz saçak yapacağınız ipe boncuk takalilirsiniz. Aynı şekilde pulda kullanabilirsiniz.

Kollar için öreceğimiz model şöyle:

Birinci sıra: Örgümüz hemen hemen 20 sıradan oluşacak. Ördüğümüz pançonun kollar için ayırdığımız kısmına 10 zincir yaparak başlıyoruz. Zinciri yapıp ileriye batıyoruz tekrar 10 zincir yapıp tekrar batarak sırayı böyle tamamlıyoruz.

İkinci sıra: Yaptığımız zincirlerin tepelerine batarak bu sırayıda tamamlıyoruz.

Üçüncü sıra: Bu sırada ise zincirlerin tepelerine üçer trabzan yapıp üçünü aynı anda çıkararak bir sıra daha tamamlıyoruz. Böyle böyle iki sıra zincir bir sıra trabzan istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz. Daha sonra son sırada yaptığımız zincirlerin tepelerine bu defa 5 tane trabzan yapıp hepsini birden çıkararak pançomuzun kollarını bitiriyoruz.

Bu yazı örgü panço yapılışı, örgü panço modelleri, resimli anlatımlı açıklamalı örgü panço yapımı yapılışı, örgü panço modelleri modeli örnekleri örneği, bayan kadın örgü panço nasıl yapılır tarifi anlatımlı yapımı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

çoçuk panço modelleri ve yapılışı, panço nasıl örülür, panço modelleri ve yapılışı, örgü panço modelleri ve yapılışı, panco yapimi, bebek panço modelleri anlatımlı, panço yapımı anlatımlı, bebek panço modelleri ve yapılışı, panço yapılışı, örgü panço yapılışı