Evet sevgili hanımlar ara vermeden örgü modellerinin yapılışlarını anlatmaya devam ediyoruz. Her bayanın mutlaka bir örgü şalı vardır. Bu yazımızda resimli açıklamalı ve anlatımlı olarak örgü şal modelinin yapımını anlatacağız. Renk seçimini ben siyah olarak kullandım. Gerisi size kalmış.

Önce zincir çekerek yuvarlak yapın ve içini yirmibeş dolgu doldurun. Üzerine üç zincir çekip arada bir dolgu kalacak şekilde biritler yapın bu biritlerin üzerlerindeki boşluğa batarak önce on zincir çekin.

Zincirin üzerine on tane birit yapıp geri dönün, her boşluğa batarak çiçeğin ön taç yapraklarını tamamlayın. Arka taç yaprakları da aynı şekilde, fakat ön yaprakların arasına getirerek örün, yaprakların bitiminden sonraki kutucuklar toplam altı sıra olacak. ilk sırayı beş zincir ve sık iğne şeklinde bir arka, bir ön yaprağa batırarak bitirin.

Üzerindeki boşluğa üç birit-üç zincir-üç birit yapın. Arada yine altı tane 5 zincir-sık iğne yapıp her boşluğa batın. Altı tane yaptıktan sonra yine üç birit-üç zincir-üç birit örüp aynı boşluğa batın, diğer 5 sırayı da bu şekilde tamamlayın.

Bu şekilde altı tam dört yarım çiçek motifi yaparak birleştirin, yarım çiçekler omuz kısmında olmalı, yarım çiçeklerin boş kalan omuz kısmına dört birit-iki zincir şekllinde örün. Uçlarına püskül, dilerseniz boncuklarla süsleyebilirsiniz.

Bu yazı örgü şal modelleri, örgü şal örnekleri, resimli anlatımlı açıklamalı örgü şal yapılışı yapımı, yazlık kışlık örgü şal modeli örneği yapılışı yapımı, örgü şal nasıl yapılır örgü şal yapılışı yapımı fiyatları çeşitleri konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

anlatımlı şal modelleri, ANLATIMLI ŞAL ÖRNEKLERİ, şal modelleri anlatımlı, şal modelleri ve yapılışı anlatımlı, anlatımlı örgü şal modelleri, orgu sal modelleri anlatimli, şal örnekleri anlatımlı, anlatımlı şal yapımı, örgü şal modelleri, sal yapilisi