Aspir, kuraklığa dayanıklı, yazlık karakterde ve ortalama 110-140 gün arasında yetişebilen tek yıllık bir uzun gün yağ bitkisidir. Aspir, genellikle 80–100 cm arasında boylanabilir, dikenli ve dikensiz formları olan, dikenli formların dikensizlere göre daha fazla yağ içerir. Sarı, beyaz, krem, kırmızı ve turuncu gibi değişik renklerde çiçeklere sahiptir.

Yaklaşık 2.5–3.0 m derinlere gidebilen bir kazık kök sistemine sahiptir. Aspir Tohumları, beyaz, kahverengi ve üzerinde koyu çizgiler bulunan beyaz taneler şeklindedir. Dallanan ve her dalın ucunda içerisinde tohumları bulunan küçük tablalar oluşturur.

Aspir Yağı Bilinen Faydaları
-Vücutta biriken fazla yağı eriterek kilo vermeyi kolaylaştırdığı gibi yağ dokusunun enerjiye ve kas dokusuna dönüşmesine de katkıda bulunur.
Kolesterolü ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur.
– Müshil etkisi ile kabızlığa karşı faydalıdır.
Adet kanamalarını kolaylaştırır.
– Dahilen terletici, kurt düşürücü ve adet getiricidir.
– Bağışıklık sistemini güçlendirir.
– Başta prostat ve göğüs kanseri olmak üzere kansere karşı da koruyucudur.
– Ayrıca, kas dokusunu ve kütlesini koruyucu ve yaşlanmanın etkilerini azaltıcıdır.
– Mideyi kuvvetlendirir.
– Dinçlik verir ve cinsel isteği kamçılar.
– Romatizma ağrılarına karşı etkilidir.
– Anti-katabolik (kas yıkımının önlenmesi) ve anti-oksidant (yaşlanma etkilerinin ve serbest radikal hasarın azaltılması) etkiye sahiptir.
– Kan şekerini kontrol altına almaya yardımcı olur.

Yan etkisi ve tavsiyeler:
Aspir Tohumu Yağının bugüne kadar görülmüş/rastlanmış herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Emziren anneler, 15 yas altı obezite problemi yasayan çocuklarda kullanabilir.

Herhangi bir hastalık (tiroid, tansiyon,kalp vb.) veya ilaçla etkileşimine rastlanmamıştır. Herhangi bir hastalığı önleme ya da tedavi amacıyla reçete ile satılan ilaçların yerine kullanılamaz. Bilgiler tavsiye mahiyetindedir.

Nasıl kullanacaksınız?
– Günlük 8 Gr. Yaklaşık 1 Çorba kaşığı sade olarak alabileceğiniz gibi limon ve sirke ile aroma yaparak ılık su ile içebilir, salatalarınıza koyabilir veya kızartmalarda ve fritözde kullanabilirsiniz.
– Ağrıyan veya kuruyan yerinize masaj yapabilirsiniz.
– Hem içerek, hem sürerek yağlarınızdan kolayca kurtulun!
– Göbek, basen ve bel bölgenizde gerçek çözüm olacak.
– Düzenli ve belirtilen oranlarda kullanılması halinde vücudunuzda bulunan fazla yağların her gün eriyip azaldığını ve gün geçtikçe vücudunuzun daha estetik bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksiniz.

Aspir tohumu yağı küçük şişelerde satılır genellikle 20ml boyutundadır. Bu şişelerin fiyatı 10-30 TL arasında değişir.

Bu yazı aspir yağı fiyatı, aspir yağı kullananlar, aspir yağı kullanıcı yorumları nasıl kullanılır, aspir yağının kullanımı faydaları, aspir yağının zararları cilde faydası nedir, aspir yağı ne işe yarar,aspir yağı neye iyi gelir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

aspir yağı kullanici yorumlari, aspır yağı kullananlar, aspir tohumu yağı kullanıcı yorumları, aspir yağı ne işe yarar, aspir yaginin faydalari, aspir yağı kullananların yorumları, aspir yağını emziren anneler kullanabilirmi, aspir yağı, aspir yagi fiyati, zade vital aspir yağı kullanici yorumlari