Astım için Bitkisel Çözüm

Ventolin kullananlar bilir astım nasıl bir hastalıktır ve insanı nasıl harap eder. İşte bu yazımız astım hastalarına uygun olan bitkisel çözüm ve tedavi yollarını araştırıyor.

Ayrıca astıma iyi gelen her türlü bilgiyi ve astım için doğal ve bitkisel çözümleri kısa kısa anlatmaya çalışacağım.

Astıma Bitkisel Çözüm: İlk önce sizlere astım için kullanılan ve çok etkili olan bir bitkisel çözüm önerisinden bahsetmek istiyorum.

İbrahim Saraçoğlu’nun astım ve alerjik astım için uygulanacak keçiboynuzu kürü (harnup kürü) için gerekli olan keçi boynuzunu (harnup) oldukça uygun fiyata pazardan ya da aktarlardan temin edebilirsiniz. Alacağınız harnupların koyu kahve renge yakın olmasına mümkün olduğunca özen gösteriniz. Açık kahve renkli olan keçi boynuzlarının etkisi yok denecek kadar azdır.

Keçiboynuzu Kürü: Nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda kullanılabilir.

Hazırlanışı: Orta boydaki keçi boynuzlarından 6-7 tanesini önce soğuk su ile yıkayınız. Daha sonra bunları ufak parçalara halinde (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litre civarındaki suyun içine atınız. Kısık ateşte 8-9 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra tülbent ile süzerek cam şişeye aktarınız. Bu kürü buzdolabında en fazla üç gün bekletebilirsiniz. Daha uzun süre bekletilirse kür bozulur.

Uygulama: Her gün düzenli olarak kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı kürü içiniz. Yarım litre olarak hazırladığınız keçiboynuzu suyu 3 gün buzdolabında bozulmadan korunabilir.Yarım litrelik kür sürekli kullanımda 3 gün için ideal ölçüdür. Her 3 günde bir, kürü taze olarak hazırlamalısınız.

Aralıksız 20 gün uygulayınız. 20 gün tamamlandıktan sonra yine aynı şekilde ara vermeden 15 gün devam ediniz. 15 günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine 1 çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız, yine aynı şekilde kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltısında ayrıca bal tüketmeyiniz.Bu dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Dikkat: 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı ya da alerjiye bağlı nefes darlığı varsa, bu taktirde sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısı arasında kullanılmalıdır.

Astıma iyi Gelen Yiyecekler: Astım hastalığı ile boğuşmak zorunda kalan arkadaşlara yiyecekler konusunda ufak bir kaç tavsiyemiz olacak.

Sarımsak ve Soğan: Sarımsak ve soğan, kimyasal içerik ve özellikleri sayesinde akciğer iltihabına neden olan enzimleri baskılayarak astım ataklarının sayısını ve şiddetini azaltma etkisi gösterir.

Kolin Bakımından Zengin Gıdalar: B kompleks vitamini olan “kolin” astım ataklarını önlemekte etkilidir. Bol miktarda kolin içeren gıdalar arasında mercimek, fasulye, süt ürünleri, nohut, yumurta sarısı ve soya fasulyesi gibi besinler sayılabilir. Astım hastalarının mümkün olduğunca bu yiyecekleri tüketmesi gerekir.

astima-iyi-gelen-yiyecekler

Astıma iyi Gelen Bitkiler: Astım için maydanoz, andız otu ve nane oldukça iyi gelmektedir. Özellikle maydanoz kullanımı kısa sürede fayda sağlayacaktır.

Maydanoz Suyu: Maydanozun tohum ya da yapraklarının kaynatılması ve bir süre dinlendirildikten sonra tüketilmesi astım hastaları için şifa niteliğindedir.

Nane Suyu: Nefes açıcı olarak birçok farklı üründe kullanılan nane, kaynatılarak içilmesi durumunda astım hastalarına iyi gelir. Özellikle sabahları nane suyu içmek astım hastaları için şifa niteliğindedir.

astima-ne-iyi-gelir

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı astıma iyi gelen gıdalar yerler içecekler taşlar bitkiler doğal kesin bitkisel çözüm çare evde son hangi doktor bakar bölüme gidilir astım için kullanılan spreyler doğal tedavi nasıl geçer tedavi edilir giderilir ilacı tedavisi otu spreyinin adı faydalı olan şifalı bitkiler sülük aşı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

astıma bitkisel çözüm, astım için bitkisel çözüm, astım nasıl geçer, astıma iyi gelen bitkiler, astım için bitkisel çözümler, astıma kesin çözüm, alerjik astım nasıl geçer, astim bitkisel çözüm, astım bıtkısel, astım hastalığına bitkisel çözüm

5 Comments on Astım için Bitkisel Çözüm

  1. astıma kesin çözüm SARIMSAK ben sarımsakla iyi oldum yaklaşık 15 senedir astımım var ev tozuna karşı eşek sütü dahil birçok şey denedim ama iki şey fayda etti Alanya da bulunan damlataş mağarası bir de sarımsak damlataş mağarasında yılda 21 gün bulunanlar yılın geri kalan kısmını iyi geçiriyorlar bana da iyi gelmişti ama her sene gidemedim sonra nefesimin darlaştığı günlerden bir akşam(genellikle sinirli olurum)sarımsak yedim 7-8 diş sarımsak(yutmak fayda etmiyor çiğneyerek yemelisiniz nefesiniz açılması için ben ilk yuttum fayda etmedi çiğneyerek ekmekle yedim ben haberiniz olsun ) sonra o akşam rahat uyudum iyi gelince her akşam yemeye devam ettim 10 gün boyunca gördüm ki vücudumdaki ödemi atmama yaradı ve gaz çıkartmamada çok yardımcı oldu 1 ay oldu hiç ilaç kullanmam gerekmedi evdekiler kokudan biraz şikayetçi oldular ama işe kahvaltı yapıp gittiğimde koku olmuyordu siz de deneyin denemekte fayda var

  2. astım konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. astım için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. astım hastalığına bitkisel veya şifalı bitkilerle kesin çözüöm sağlamanın faydası olacağını düşünmüyorum

  4. eski kız arkadaşımda astım hastasıydı. ventolin denen bi fısfısı vardı. içinde sanırım bitkisel şeyler varmış bu ventolinin

  5. eski kız arkadaşımda vardı astım onun sayesinde her türlü astım ilacını ve bitkisel astım desteklerini öğrenmiştim saolsun kendi gitti adı kaldı ah ah

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.