Bu taşın adını ilk duyduğumda telaffuz bile edememiştim. Aventurin taşı ilk etapta adı itibariyle dikkatimi çekmişti ama faydalarını okuduktan sonra aventurin taşını da sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Şimdi çok fazla uzatmadan aventurin taşının anlamı faydaları ve özelliklerini sizlere anlatmak istiyorum.

Aventurin Taşının Özellikleri: Kuvarsın yeşil, turuncu ve mavi tonlarında bulunan bir türüdür. Genel olarak yeşil tonlarında bulunur ve bu nedenle aventurin denildiğinde akla ilk olarak yeşil aventurin gelir. Ancak mavi mavi ve turuncu tonları da bulunmaktadır.

Metalik parıltılar saçan ve tanecikli bir yapıya sahip, açık yeşil bir kuvars türü olan aventurin aynı zamanda yıldız taşı da denmektedir. Mikro kristal yapıya sahip, pullu bir görüntü veren parlak beyaz hematit yada mika içeren bir taştır. Kristal taşı köşelidir.

Uyumlu Olduğu Unsur : Su
Uyumlu Olduğu Şakra : Güneş

Rengi : Yeşil, turuncu, mavi.
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Hindistan, Brezilya ve Rusya.

Aventurin Taşının Faydaları: Aventurin Taşı, sınırsız imkanlar taşıdır. Size geniş ufuklar açar. Hayal kuranların taşı olarak da tanınır. Kendinizi sınırlanmış, engellenmiş, dar düşünce kalıpları ya da modası geçmiş davranışlar içinde sıkışmış hissettiğinizde bu taşı kullanabilirsiniz. Aventurin taşının diğer faydaları;

– Fiziksel gücü ve canlılığı arttırır.
– Özellikle kalp sağlığı için olumlu etkileri olan bir taştır.
– Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve depresyona karşı etkilidir.
– Kendinizi mutlu hissetmek için kullanabileceğiniz bir taştır.

– Şans taşı olarak kabul edilir.
– Sizin, fazla hassas olmadan yumuşak ve açık yürekli olmanızı sağlar.
– Kalbini kapattıktan sonra yeniden açmaya hazırlanan kimseler için yatıştırıcı bir etki yapar.
– Bu pürüzsüz taşı göğsünüzün üzerine, doğrudan cildinize temas ettirmek ondan faydalanmanın en iyi yoludur.

AVENTURİN TAŞI HAKKINDA TAŞ UZMANLARINA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı aventurin taşının faydaları anlamı temizliği ne işe yarar nerede satılır bulunur neye iyi gelir nasıl temizlenir kullanılır kolye ucu tesbih yüzük fiyatı satın al konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

aventurin taşının özellikleri, aventurin taşı nasıl temizlenir, aventurin taşı fiyatı, aventurin taşı, aventurin taşı nerenktir ve faydası, aventurin taşı nereden bulabilirim, aventurin taşı faydaları, aventurin taş faydalar, aventurin nasıl temizlenir, selenit taşı nedir