Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm

Ayak mantarı dermofit adı verilen canlıların ayak ve özellikle ayak parmakları arasında bulunan ölü hücrelerin arasına yerleşmesi sonucunda ortaya çıkan bir deri hastalığıdır.

Bu hastalık genellikle öğrenci evleri, abdesthane, askeriye gibi çıplak ayakla birden çok sayıda insanın dolaştığı yerlerden daha kolay bulaşan bir hastalıktır ayak mantarı.

Başkasına ait ayakkabıları giymek, ayağı tam olarak kurutmadan çorap giymek ve başkalarına ait çorapların kullanılması neticesinde ayak mantarı çok daha basit şekilde bulaşan bir hastalıktır. Şahsen bende bu hastalığa yakalanan birisi olarak diyebilirim ki ne yapın edin ayaklarınızı iyi kurulayın ve başkasına ait eşyaları kullanmayın. Şimdi ilk önce bu hastalık hakkında bilgi verdikten sonra ayak mantarına bitkisel çözümleri anlatalım.

Ayak Mantarı Çeşitleri
1- Parmak aralarında çatlak, kızarıklık ve kaşıntı şeklinde ortaya çıkan deri tahrişi.
2- Topukta ve ayağın dış yan tarafında oluşan ince beyaz çizgiler.
3- Parmak arasında veya parmakların hemen altında olan içi sıvı dolu kabarcıklar.

Eğer sizinde ayağınızda bu veya buna benzer belirtiler varsa ayak mantarı bulaştı demektir. Şunu bilmelisiniz ki ayak mantarına en etkin çözüm ayak mantarı kremleri ile olur. Her eczaneden ayak mantarı kremini reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. Bu kremleri günde 2 kere mantar oluşan bölgeye uygulamanız durumunda genelde 5-6 gün içerisinde mantar tamamen kaybolur.

Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm: Şimdi sizlere ayak mantarına iyi gelen bitkiler, bitkisel yağlar ve bitkisel çözümleri sıralamak istiyorum. Umarım en kısa sürede bu doğal çözümler ile şifa bulacaksınız.

Ayak Mantarına iyi Gelen Bitkiler: Birer tutam yabani kekik, oğul otu, gül ve çilek bir litre suyun içerisinde kaynatılır. Karışım soğuduktan sonra her gün 1 çay bardağı olacak şekilde içilmelidir.

– Bir tutam çörek otu toz haline gelinceye kadar havanda ezilir. Üzerine yeterli olacak şekilde elma sirkesi ilave edilir. Hazırlanan karışım pamuk veya bez yardımıyla mantarlı bölgelere sürülür.

– 1 su bardağı elma sirkesi ile dört su bardağı ılık su karıştırılır. Mantar olan ayak bu suyun içerisinde 15 dakika bekletilir ve bu uygulama bir hafta boyunca devam eder.

Ayak Mantarına iyi Gelen Yağlar: Sarı kantaron otunun yağı mantar bulunan bölgelere sürülür. Bu bitkisel yağın antifungal yani mantarı yok edici etkisi vardır.

– Beraber dövülen fesleğen ve deve tabanı bitkisine, gül yağı ilave edilerek elde edilen merhem mantarlı bölgeye, mantar geçene kadar her gün  sürülür.

ayak-mantari-nasil-gecer

Ayak Mantarına iyi Gelen İlaçlar: Eğer ayak mantarı sorununuz giderek çoğalıyor ve kontrol edilmez bir duruma gelmiş iseniz yukarıda verilen bitkisel çözümleri bir kenara bırakarak doktorunuza başvurmalısınız. Kuvvetle muhtemel şekilde reçete ile satılan bir krem tedaviye kafi gelecektir. Bu kremlerin çoğu 14 gün içinde etkisini gösterir fakat daha ciddi ayak mantarı problemleri için 18 aya kadar varan bir süre gerekebilir.

AYAK MANTARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAayak-mantarina-ne-iyi-gelirBu yazı ayak mantarına iyi gelen şeyler bitkiler sabun krem bitkisel yağlar ilaçlar için çözüm hap maya nasıl geçer önlenir tedavi edilir giderilir yok edilir ne iyi gelir ne yapılmalı kına yaş maya sirke doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde tuz tedavi spreyi permasol diş macunu jeli karbonat zeytinyağı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

ayak mantarina ne iyi gelir, ayak mantarı nasıl geçer, ayakta mantar nasıl geçer, ayak mantarı bitkisel tedavi, ayaktaki mantara ne iyi gelir, kina mantara iyi gelirmi, ayak mantarına iyi gelen ilaçlar, ayaktaki mantar nasıl geçer, ayak mantarına iyi gelen bitkiler, mantara ne iyi gelir

7 Comments on Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm

  1. benim kasıklarımda çok kaşındı var çok kötü gece uykum kaçıyor

    Cevap: her gece yatmadan ılık bir duş almanızı öneririm

  2. yıl 1970 lisede okuyorum,ayak parmaklarımda kaşıntı ve parmak aralarında ezilme sulanma başladı:yolda giderken kaşintı öyle dayanılmaz oluyorduki durup ayakkabımı çorabımı çıkarıp parmaklarımı kaşıyordum. sınıf arkadaşım beni tanıyan annesine bu durumumdan bahsetmiş o da bana yapmam gerekeni söyledi.:o zamanlar mahalle fırınları odun la çalışırdı, fırından bir mangal köz ateşi alıp eve getirdim,leğen e koyduğum tuzlu su da ayaklarımı bir kaç dakika bekletip sonra ateşin üzerinde krutup(ayaklarımın üzeri tuzdan dolayı beyazlaşıncaya kadar bekletip) sonra tekrar tuzlu su tekrar ateşte kurutma ,bunu 3,4 kez tekrarladım sabah kalktığımda bir şey kalmamıştı ve bir dahada görmedim arkadaşimin annesine hep dua ederim ALLAH ondan razı olsun,..ODUN ATEŞİ BULMAK zor olabilir elektrikli ızgarada kurutma yapabilirsiniz..

  3. bende aynı sorunu yaşıyorum.4ay önce doğum yaptım ve yaklaşık 3.5aydır bu sorunla uğraşıyorum.çaresini arıyorum lütfen

  4. ayak mantarı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. ayak mantarına bitkisel çözüm için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  5. Hindistan cevizi yagi almistim baska birsey icin, faydalari neler diye bakarken mantara da iyi geldigini okudum, tam da o siralarda bende de vardi. Kullanmaya basladim, kasintilar azaldi valla. Su anda hala tedavi surecinde oldugum icin bu kadarini soyleyebilirim, gunduz hindistan cevizi yagi suruyorum, gece ilac suruyorum. Daha bir hafta oldu ama en azindan kasintilar azaldi.

  6. ayağımda mantar var ve ilaç kullanmama rağmen ayak mantarı tedavisinden sonuç alamadım. bitkilerle bitkisel önerilerle ayak mantarını çözen varsa güvenerek bende kullanmak istiyorum ayak mantarı için işe yarayan şifalı bitkileri

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.