Bademcik İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

cocuklarda-bademcik-iltihabi

Bademcikler, boğazımızın her iki yanında bulunan lenf dokularıdır. Bağışıklık sisteminin bir bölümünü oluştururlar ve enfeksiyona karşı vücudu koruma görevinde rol alırlar.

Bademcikler, görev yaparken sık sık enfeksiyon kaparlar, fakat iyileşmeleri kolaydır. Bununla birlikte, enfeksiyon kapan bademciklerde oluşan bademcik iltihabı üst solunum yollarında ve böbreklerde tehlikeli etkilerin doğmasına da neden olabilir.

Bademcik İltihabı Belirtileri: Bademcik İltihabında, bademcikler belirgin bir şekilde şişer ve Bademciklerin üzerinde beyaz-sarı renkte nokta nokta iltihap alanları görülebilir. Yutma esnasında boğazda ağrı duyulur. Ateş, baş ağrısı, burun akıntısı, öksürük ve halsizlik görülebilir.

Bademcik İltihabı Tedavisi: Tedavide ilk adım iyi bir dinlenmedir. Doktor antibiyotik tedavisi de uygulayabilir, ayrıca bitki çayları iltihabı azaltmada etkilidir. Bademciklerin alınması tavsiye edilmez, ancak sık sık tekrarlayan ve ağır geçen bademcik iltihaplarında doktor bademcikleri almayı uygun görebilir. Hastalık gereği gibi tedavi edilmezse orta kulak iltihabı, böbrek iltihabı, romatizma ve kalp hastalıklarına neden olabilmektedir.

Bu yazı bademcik iltihabı nasıl geçer, bademcik iltihabı nedenleri, bademcik iltihabı nasıl iyileşir, bademcik iltihabı nedir, bademcik iltihabına bitkisel çözüm, bademcik iltihabına antibiyotik, bademcik iltihabına ne iyi gelir, bademcik iltihabı için şifalı bitkiler, bademcik iltihabının zararları, bademcik iltihabının nedenleri, bademcik iltihabının belirtileri, bademcik iltihabının tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebelikte bademcik şişmesi tedavisi, bademcik iltihabına dondurma, bademcik iltihabı dondurma, gebelikte bademcik, bademcik iltihabı ve dondurma, boğaz iltihabına dondurma, bademcik şişmesi dondurma, gebelikte bademcik iltihabı, çocuklarda bademcik iltihabı nasıl geçer, gebelikte bademcik tedavisi

5 Comments on Bademcik İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

  1. Lenf bezim sisti kan sonuclarim wbc.10.5 sedim saatte 15 ldh 150 hgb.14 sizce bunlar ne kadar yeterli

  2. bademcik iltihabı hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde bademcik iltihabı hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  3. mevsim geçişlerinin olduğu dönemlerde bademcik iltihabına daha çok dikkat etmek gerekiyor. özellikle sıcak içecekler içerek bademcik iltihabını engelleyebilirsiniz

  4. bademcik iltihaplarından korunmak için soğuk besinler yemeyin arkadaşlar yoksa bademcikleriniz şişip kocaman olur benden demesi

  5. bademcik iltihabı olanların dondurma yemesi onlar için iyimi olur yoksa kötümü olur

Leave a Reply

Your email address will not be published.