Bademcik İltihabı için Gargara Tarifi

Özellikle çocuklar başta olmak üzere hemen hemen her yetişkin yılın belirli dönemlerinde bademcik iltihabı sorunu ile uğraşmaktadır.

Bu yazımızda sizlere bademcik iltihabı için iyi gelen gargara ve doğal ilaç çeşitleri ile bademcik iltihabına iyi gelen yiyecekleri ve bitkileri aktarmak istiyorum.

Bademcik İltihabına Bitkisel Çözüm: Ahmet Maranki bademcik iltihabı rahatsızlığı yaşayan hastalar için yeni bir tedavi yöntemi anlattı. Hazırlayacağınız gargara ile bademcik iltihaplarının yok edileceğini söyledi. Bademcik iltihabı için gargara şu şekilde hazırlanıyor.

Malzemeler: 1 su bardağı kaynatıldıktan sonra soğutulmuş su, 1 kaşık kadar karbonat, 10 damla tentürdiyot

Hazırlanışı: Bir kabın içerisinde 1 su bardağı kadar suyu karbonatı ve tentürdiyotu döküp iyice karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımla sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa gargara yapıyoruz. Diğer bir yol ise tentürdiyota batıracağımız bir pamuğu ağız çevresi ve bademciklere pansuman yapıyoruz.

Bu işlemi kulak çöpü ile yapabiliriz. Ahmet Maranki bu şekilde yapılan 1 haftalık gargara sonucunda bademcik iltihaplarının yok olacağını veya en kötü ihtimalle yarı yarıya azalacağını söylüyor.

Bademcik İltihabına Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere doğal yöntemler kullanarak yapılacak bademcik iltihabına kullanılan bazı gargara türleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

1- Sirke ile Gargara: Yarım su bardağını elma sirkesi ile doldurup içerisine bir tatlı kaşığı tuz ve bir tatlı kaşığı karbonat ilave edilir ve karıştırılır. Elde edilen bu karışım ile gargara yapılır. Bu işlem günde birkaç kez tekrarlanır.

2- Ada çayı ve papatya gargarası: Bir su bardağı kaynatılmış su içerisine bir çay kaşığı papatya ile yine bir çay kaşığı ada çayı eklenir ve ılık olana kadar demlenir. Sonra bu su süzülerek gargara yapılır. Aynı işlem günde birkaç yapılabilir. Bu sudan içmek de çok yarar sağlayabilir.

3- Tuz gargarası: bulunduğumuz ortamda imkanlar kısıtlı ise bir çay bardağı ılık su içerisine bir tatlı kaşığı tuz eklenir ve karıştırılır. Bu karşımla gargara yapılır. Bu işlemde günde birkaç tekrarlanabilir.

BADEMCİK İLTİHABI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı bademcik iltihabına iyi gelen şeyler antibiyotikler ilaçlar çorbalar doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi çare batikon süt iyi gelir mi elma sirkesi soğuk limon için gargara şifalı bitkiler ne iyi gelir ne yapmalı yapılmalı tuzlu su iğne nasıl tedavi edilir geçer patlatılır alınır boşaltılır kadınlar kulübü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bademcik iltihabı nasıl geçer, bademcik şişmesi nasıl geçer, gebelikte bademcik şişmesi, boğaz iltihabı nasıl geçer, gebelikte bademcik iltihabı, bademcik iltihabı için gargara, bademcik iltihabı kaç günde geçer, bademcik için gargara, gargara nasıl yapılır, bademcik iltihabı gargara

6 Comments on Bademcik İltihabı için Gargara Tarifi

  1. 26 yaşındayım sureklı bademcık ıhtabım tekrarlıyor benısılın ıne vurulmaktan yoruldum ne yapmalıyım

  2. bademcik iltihabı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. bademcik iltihabı için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. bademcik iltihabı sorununa yakalandım bu bitkisel gargarayı kullansam bu soruna kesin çözüm sağlarmıyım. her duydugum seye inanmak istemiyorum ama ilaçta kullanmayı sevmiyorum

  4. bademcik iltihabı nasıl geçer ben bu gargarayı kullansam kesın sonuc saglarmıyım bademcik iltihabının nasıl geçecegi konusunda yardımm

  5. bademcik iltihabının tedavisinde gargara kullanmaktan daha çok bitkisel şeylerı uygulamanızı önerırım bendede bademcik iltihabı vardı su an gectı bişey kalmadı

  6. sık tekrarlıyorsa toz haline getirilmiş udihindi bitkisini balla karıştırıp sabah akşam bir çay kaşığı emmeye devam edin 2 ay sonra bademciğin ne olduğunu unutursanız bana dua edin. yan etkisi yok 6 yaşımdaki kızımda denedim 15 günde tekrarlıyordu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.