Bağırsak Enfeksiyonlarına Bitkisel Çözüm

Tamamen şifalı bitkilerle ve kürlerle bu sorununuzun tedavisine kesin çözüm sağlayabiliceksiniz. Ayrıca rahatsızlığınıza iyi gelen bitkileri öğrenerek daha sağlıklı bir tedavi yöntemi uygulayabiliceksiniz.

Anason çayı hazmı kolaylaştırır ve bağırsak gazlarını yok eder.
Ardıç meyveleri bağırsak gazlarını önler.
Armut, bağırsakları yumuşatır.
Asma çubuklarından çıkan sıvı bağırsak kanamalarına
karşı kullanılır. Bazı yerlerde bu sıvı göz damlası olarak da kullanılır.

Ayva bağırsağı kuvvetlendirir.
Bamya sindirim sistemini düzenler, bağırsakları yumuşatarak kabızlığı önler.
Biberiye çayı, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Safra kesesi salgısını çoğaltır.
Bira mayası hazımsızlık ve bağırsak zorluklarına karşı etkilidir. Ayrıca bağırsaklarda çürüyen besinlerin oluşturduğu zehirli maddeleri zararsız hale getirir. Bağırsak iltihabına, iyi gelir. İki üç kahve kaşığı bira mayası bir bardak suya karıştırılarak günlük olarak tüketilebilir.

Fasulye’ nin bağırsak temizleyici niteliği bulunur.
Havuç tohumlarından yapılan şurup, mide ve bağırsak gazlarını, kanamalarını ve iltihaplarını önler.
Isırgan otu özü metabolizma rahatsızlıklarının yanı sıra bağırsak, mesane, böbrek, dalak hastalıklarına iyi gelir.
Kabak çekirdeği bağırsak kurtlarını düşürücü, zehirli olmayan önemli bir tedavi maddesidir. Büyüklerin 700 gram, küçüklerin ise 400 gram kabak çekirdeğini aç karnına yemeleri gerekmektedir. Ayrıca; çekirdekleri yedikten 2-3 saat sonra bir çay bardağı hint yağı içmek istenen sonuç açısından etkilidir.

Kavun bağırsakları yumuşatır.
Kekik bağırsak parazitlerine iyi gelir.
Kimyon, karın ağrısına, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir.
Lahana çiğ olarak yenildiğinde sindirim sistemi rahatsızlıklarına, bağırsak tıkanıklığına, bağırsak tembelliğine, bağırsak kurtlarına iyi gelir.

Lavanta çiçeği çayı bağırsak gazlarını yok eder.
Melisa bağırsak ağrılarına çok iyi gelir.
Nar kabuğu bağırsak kurtları ve solucanları düşürücü etki yapar.
Nohut bağırsakları yumuşatır.

Salep bağırsak tembelliğine iyi gelir.
Semizotu bağırsakları yumuşatır.
Tarçın ağacı yapraklarından ve kabuklarından elde edilen tarçın yağı bağırsakları düzenler. Hazmı kolaylaştırır, ağrıları dindirir, mide kramplarını giderir.
Tarhun otu, limon, elma, incir domates Bağırsak enfeksiyonlarına iyi gelir.

Bu yazı bağırsak enfeksiyonuna ne iyi gelir, bağırsak enfeksiyonuna iyi gelen bitkiler bitki çayları yiyecekler içecekler meyveler sebzeler gıdalar nelerdir, bağırsak enfeksiyonunda ne yenir, bağırsak enfeksiyonu nasıl geçer, bağırsak enfeksiyonu için antibiyotik konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bağırsak enfeksiyonuna ne iyi gelir, bağırsak enfeksiyonu nasıl geçer, bağırsak ağrısı nasıl geçer, bağırsak enfeksiyonu kaç günde geçer, bagirsak enfeksiyonu nasil bulasir, bağırsak iltihabı nasıl geçer, bağırsak enfeksiyonu ne iyi gelir, bağırsak enfeksiyonunda nasıl beslenmeli

2 Comments on Bağırsak Enfeksiyonlarına Bitkisel Çözüm

  1. bağırsak enfeksiyonu konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. bağırsak enfeksiyonlarına bitkisel çözüm için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. bağırsak enfeksiyonu beni bu kış çok zorladı. şifalı bitkileri ve bitkisel tavsiyeleri kullanarak bağırska enfeksiyonlarına çözüm bulmaya çalıştım gerçekten bağırsak enfeksiyonu yaşayanlar beslenmesine dikkat ederek bitkisel çözüm yollarını denemeliler

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.