Bağırsak İltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

bagirsak-iltihabina-hangi-bolum-bakar

Her derde deva olduğu gibi bağırsak iltihabı için de bitkisel tedavi yöntemlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bağırsak iltihabına iyi gelen şifalı bitkileri saymak gerekirse Kantaron çiçeği, Kuş üzümü, Keten tohumu, Kına, Bal, Gül suyu, Zeytinyağı sayılabilir. Bu ürünleri bağırsak iltihabı için nasıl kullanmak
gerektiğinin sorarsanız şu şekilde anlatabiliriz.

– Kantaron tohumu kaynar suda bırakılır. Demlendikten sonra süzülerek bal ile karıştırılır. Hazırlanan şurup yemeklerden sonra hastaya bir bardak içirilir.

– Keten tohumu kuş üzümü ve bal birlikte dövülerek macun kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edilen macun gül suyu ile sulandırıldıktan sonra yemeklerden önce bir çorba kaşığı yenir.

– Kına, zeytinyağı ile karıştırılarak macun kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edilen şifalı macun tedavi süresince yemeklerden önce bir çorba kaşığı hastaya yedirilir.

– Keten tohumu havanda ezildikten sonra bal ile karıştırılarak macun kıvamına getirilinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan macundan yemeklerden önce bir çorba kaşığı alınır.

Bu yazı bağırsak iltihabına bitkisel çözüm iyi gelen bitkiler, bağırsak iltihabına ne iyi gelir, bağırsak iltihabına faydalı bitkiler, hangi bitki meyveler iyi gelir nasıl geçer tedavi edilir bitkisel çözüm konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bağırsak iltihabına ne iyi gelir, bağırsak iltihabına iyi gelen bitkiler, bağırsak iltihabına bitkisel çözüm, Gebelikte bağırsak iltihabına ne iyi gelir, zeytinyağ-iltihabina-ne-iyi-gelir, bal bagirsak iltihabina iyi gelii, bağırsaktaki iltihaba ne iyi gelir, bağırsak iltihap hangi bitki iyi gelir, bagırsak iltihabına bitkisel otlar nelerdir, bağırsak iltihabına kına iyi gelir mi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.