Bahar Yorgunluğu Nedir

bahar-yorgunlugu-belirtileri

Bahar Yorgunluğu Nedir: Bahar aylarında, vücut metabolizmasındaki değişikliklerle birlikte oluşan halsizlik, isteksizlik ve yorgunluk hissine “Bahar Yorgunluğu” denir.

Bahar Yorgunluğunun Nedenleri: Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte birçok insanda yorgunluk, halsizlik ve gerginlik görülebilir. Bunun en önemli nedeni, havaların ısınmasıyla birlikte daha fazla suyun buharlaşması ve bunun sonucunda da havadaki nem oranının ve elektrik yükünün artmasıdır.

Bahar Yorgunluğu Belirtileri: Bahar Aylarında görülen nedensiz halsizlik, isteksizlik ve gerginlik en önemli belirtilerdir. Ayrıca, eklem ağrıları ve uyuma isteği görülebilir. Eğer önlem alınmazsa bahar yorgunluğu kalıcı hale gelebilir.

Bahar Yorgunluğuna yakalanmamak ya da bahar yorgunluğunu daha hafif atlatmak için, özellikle uyku düzenini bozmamaya ve değiştirmemeye dikkat edilmelidir. Ayrıca, beslenmeye dikkat edilmeli; bol vitaminli, besleyici gıdalar tüketilmeli, bol bol da su içilmelidir.

Özellikle sabahları, aşırı yorulmamak şartıyla spor yapmak da gün boyunca daha dinç ve enerjik olmak için faydalıdır. Stresten ve olumsuz düşüncelerden uzak durmaya çalışmak da faydalıdır.Alkol, kola ve kafein içeren içeceklerden de kesinlikle uzak durulmalıdır.

Bu yazı bahar yorgunluğu nasıl geçer, bahar yorgunluğu belirtileri, bahar yorgunluğu için vitamin, bahar yorgunluğuna iyi gelen bitkiler, bahar yorgunluğu neden olur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bahar yorgunluğu nasıl giderilir, gebelikte bahar hastaligi nasil gecer, ilkbaharda dinç olmak, Marankı bahar yorgunluguna ne ıyı gelır, vucut yorgunlugu

3 Comments on Bahar Yorgunluğu Nedir

  1. bahar yorgunluğu hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde bahar yorgunluğu hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. yine geldi bahar ayları ve bahar yorgunlukları başladı. bu mevsimde insanın iş yapası gelmiyo. şu an bile bahar yorgunluğundan olsa gerek saça sapan yorum yazıyorum. bahar yorgunluğuna iyi gelen şeyleri paylaşırmısınız

Leave a Reply

Your email address will not be published.