Balgam Nedir ve Balgam Tedavisi

Balgam nedir? Solunum organlarının salgıladığı, ağızdan dışarı atılan sümüksü maddeye Balgam denir. Balgam tek başına bir hastalık değildir ve solunum yollarında bir miktar balgam bulunması normaldir. Balgam rahatsız edecek derecede çoksa ve rengi değişmişse bir hastalığın belirtisi olabilir.

Balgamın rengi hangi hastalıktan kaynaklandığını bulmakta önemlidir. Siyah ve gri renkte balgam sigara dumanı, kömür tozu ve hava kirliliği gibi nedenlerle oluşur. Kırmızı, kanlı balgam geliyorsa akciğerlerle ilgili ciddi bir rahatsızlığın habercisi olabilir. Kronik bronşit, zatürre, tüberküloz gibi solunum yolu iltihaplarında sarı renkte balgam görülür. Şeffaf balgam astımın tipik özelliğidir. Bu balgam oldukça yapışkandır ve hasta balgamı atmakta zorlanır.

Balgam Tedavisi için öncelikle balgamın nedenini bulmak ve bir hastalıktan kaynaklanıyorsa hastalığın tedavisine başlamak gerekir. Bununla birlikte, balgam şikayetini azaltmak için balgam söktürücü ilaçlar ve şifalı bitkiler kullanılabilir. www.saglikvegebelik.com

Bitkisel Tedavi için Meyan Kökü, Zencefil, Ihlamur ve Isırgan Otu gibi Şifalı bitkiler balgam söktürücü etkileri nedeniyle kullanılabilir. Isırgan Otunun tohumları suyu sıkılmış üzümle birlikte suda kaynatılarak hazırlanan karışım her gün bir çorba kaşığı kadar içilmeye devam edilirse boğazı yumuşatır ve balgamı söktürmeye yardımcı olur.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından balgam nedir, balgam nasıl oluşur, balgam nedenleri, balgam için şifalı bitkiler, balgam için ilaç, balgamı ne söker, balgamın nedenleri, balgamın bitkisel tedavisi, balgam söktürücü ilaçlar, doğal balgam söktürücüler, balgama ne iyi gelir, balgama iyi gelen bitkiler, balgam neden olur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

balgan neden oluşur, sarı tükürük nedenleri, tükürüğün sarı olması, tükürükte siyah, siyah tükürük, aşırı tükürüğü azaltan doğal ilaçlar, balgmı ne sõl, sabahları siyah tükürük, siyah tükürük nedenleri, tükürüğün sarı gelmesi

2 Comments on Balgam Nedir ve Balgam Tedavisi

  1. Merhaba ben 8 haftalik hamileyim 3 4 gündür sürekli boğazımda bi balgam ben atıyorum beyaz şeffaf bı balgam 5 dk sonra yine aynı sey daha önce hiç böyle bir sey yasamadım yardımcı olur musunuz neden böyle nasil atabirim

    Cevap: bu balgamın başka bir nedenı olabılır. doktora muayene olmanızı önerırım

  2. balgam hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde balgam hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.