Başak burcu kadınları ve başak burcu erkekleri. Sahip olduğunuz burcun genel özelliklerini ve diğer önemli yanlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Bu yazımızda başak burcu hakkında merak edilen ve sorulan bütün detayları anlatmak istiyorum. Dikkatlice okumanızı öneririm.

Tanımlayan söz: Kendimi hizmet ederek arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Yardımcı, hizmet bilir, alçak gönüllü, mükemmeliyetçi, ince, zeki bir araştırmacı

Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Aşırı endişeli ve eleştirici, duygusuz ve gizleyici, detaylarda kaybolan, köle ruhlu, kararsız
Yönetici gezegeni: Merkür

Elementi: Toprak
Niteliği: Değişen

Vücutta karşı geldiği bölge: Bağırsaklar
Rengi: Mavi, yeşil tonları

Metali: Cıva ve nikel
Taşı: Sardoniks

Başak Burcunun İlişkilerinde eğilimleri: Başak’lar saflığa önem verirler ve ilişkilerini net bir biçimde görmek isterler. Ancak böylece kendilerini güvende hissedeceklerdir. Başak’lar aynı zamanda sağlıkla, zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal anlamda da sağlıklı olmayı arzu ederler. İlişkilerinde en ufak ayrıntılara takılabilirler. Düzenlilik de onların en önemli özelliklerinden birisidir. Bu düzen ve organizasyonu ilişkilerinde de ararlar.

Başak Burcunun Avantajları: Başaklar çok süslü şeylerden hoşlanmazlar ve ilişkilerinde ağırbaşlı ve ciddidirler. Bu özellikleri çok önemli gözükmese de, aslında ilişkilerinin düzenli ve net olmasına yardımcı olur. Becerikli ve çalışkan olmaları da onlara ilişkilerde bazı kolaylıklar sağlar. Yardım anında sizin yanınızda olacaklardır. Başak’lar sorumluluklardan kaçmazlar, tam tersine kendilerine yeni görevler de yaratabilirler.

Başak Burcunun Zayıflıkları: Detaylara fazla takılmaları onların en zayıf noktalarından birisidir. Bir ilişkide bu yıpratıcı boyutlara dönüşebilir. Fazla eleştiren bir yapıda olmaları bezdirici olabilir. Ayrıca Başak’lar çok rahat değil ve geniş yürekli değillerdir. Kendilerini suçlu hissederek sınırlandırabilirler. Bu eğilimleri yüzünden cinsel anlamda bazen soğuk algılanabilirler. Fazla ekonomik ve hesaplı olmaları da onların hayatın zevkli yönlerini görmelerine engel olabilir.

Başak detaylara önem veren, başkalarına hizmet edinmeyi görev edinmiş, dişil bir burçtur. Romantik olmaktan çok gerçekçidir. Bu nedenle onun başını döndürebilmek zor olacaktır. Mükemmelliğe önem veren bu burç ilişkilerinde kendisini bir kurban haline dönüştürebilir. Ne kadar akılcı ve dakik olsa da, karşısına daha gevşek, duygusal açıdan hassas ve daha karmaşık karakterler çıkabilir. Bu özellikle yükselen Başak için dikkat çekici olabilir.

Dikkatleri üzerine çekmediği sürece çok iyi bir organizatör, pazarlamacı ya da yönetici olabilir ancak kişisel başarı ve performansından çok yaptığı işi önemseyecektir.

Başak burcunun aşırı eleştirel tutumu ilişkilerinde önemli bir handikap haline gelebilir. Ancak çok güvendiği durumlarda kendi özel duygularını açabilir. Duygularını açık bir biçimde değil, ancak dolambaçlı yollarla ifade etmesi, müşkülpesent olması onun detaylara aşırı takılmasından kaynaklanır. Cinsellikte hemen ateşleneceğini sanmayın. Aslında Başak zekası ve mizahi tarafı ile son derece eğlenceli ve kendini aklıyla sevdiren bir partnerdir, ancak romantizmi yakalaması için daha fazla çabaya ihtiyacı olacaktır.

BAŞAK BURCU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı başak burcunun genel özellikleri yükseleni taşı gezegeni zaafları rengi uğurlu günü taşı olumsuz özellikleri kadın erkek kadınının erkeğinin anlaştığı anlaşamadığı burçlar sevdiği renkler nasıl anlaşılır bilinmeyen yönleri aşk hayatı sevdiği hediyeler hoşlanma belirtileri kadın erkek tipi sevdiğini nasıl anlarız nasıl anlaşılır günlük haftalık aylık yıllık yorum nedir ne zaman nelerden hoşlanmaz neyi temsil eder nelerden etkilenir nasıl bir burçtur sever anne olur diyet yapmalı affeder giyinir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

başak burcunun zaafları, Başak burcu yönetici zaafları