Basur Hemeroid Nedir ve Tedavisi

basur-nedir

Hemoroid (daha bilinen adı ile “Basur”) Türkiye’de her üç kişiden birinde görülen yaygın bir hastalıktır.

Hemoroid Nedir: Basur, anüs (makat) bölgesindeki damarların varis gibi genişlemesidir. Kalıtımsal özellik de taşıyan Basur’un ana nedeni kabızlıktır. Beslenme ve sağlık önlemleriyle denetim altında tutulabilir, ama çoğu kez kesin tedavi için cerrahi müdahale gerekebilir. Kanama şeklinde ortaya çıkar.

Hemoroidin Nedenleri: Kronik kabızlık, hamilelik (özellikle ard arda olursa), şişmanlık (yanlış beslenme: çok ve baharatlı, acı vb. yemek yeme) , soğuk yerlerde fazla oturma,alkol alışkanlığı; makatı zedeleyecek şekilde uzun süre bisiklet, motosiklet gibi araçları kullanmak, günün büyük bir kısmını oturarak geçirmek, hareketsizlik, son bağırsaklardaki bazı hastalıklar vb. basur (hemoroid) oluşmasını kolaylaştıran etkenlerdir.

Bol su içmeye ve dengeli beslenmeye; özellikle lifli besinler, bol meyve ve sebze yemeye, Düzenli spor yapmaya, Ağır yük taşımamaya, Dar giysiler giymemeye ve uzun süre oturmamaya dikkat edin.

Hemoroid Tedavisi: Basur’un neden olduğu kanama aşırı olmasa bile uzun süre devam etmesi halinde kansızlığa sebep olabilir. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır. Bununla birlikte, günümüzde Basur Tedavisi oldukça kolaylaşmıştır. Her türlü sorunuz ve şikayetiniz için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Bu yazı hemoroid nedir, hemoroid nedenleri, hemoroid nasıl oluşur, hemoroid nasıl tedavi edilir, hemoroidin zararları, hemoroidin bitkisel tedavisi, basur nedir, basura bitkisel çözüm, basur nasıl olur, basur nasıl geçer, basur için krem, bitkisel basur tedavisi, basura ne iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

basur neden azar, basurun zararları nelerdir, hemoroid neden azar, hemoroid zararları, basur nasıl azar, basurun zararları, hemoroitin zararlari, hemoroid zararları nelerdir, hemoroidin zararları, basur zararları

3 Comments on Basur Hemeroid Nedir ve Tedavisi

  1. basur hemeroid hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde basur hemeroid hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. basur hemoroid nedir ve nasıl tedavi edilir zaten bitkisel yöntemlerinide yazmışsınız çok işime yaradı. basur nasıl geçer ve ameliyatına nasıl hazırlanılır öğrendim

Leave a Reply

Your email address will not be published.