Bebeklerin beslenmesinde anne sütünün önemi yadsınamaz fakat belirli bir müddetten sonra sağlıklı mamalara ve yemeklere de ağırlık vermek gerekiyor. İşte tarifini vereceğimiz irmikli brokoli çorbasını bebeklerimize güvenle yedirebiliriz.

Bebek Çorbası Tarifi: Bebeğiniz için önerilen ve birçok annenin gönül rahatlığı ile kullandığı bu özel çorba tarifini bebeklerinize güvenle yedirebilirsiniz.

Malzemeler: 1 Çiçek Brokoli, 1 Dilim Patates, 1 Tatlı Kaşığı İrmik, 1 Çay Kaşığı Tereyağı, 2-3 Kahve Fincanı Et Suyu, 1 Fiske Tuz.

Tarifi: 1 çiçek brokoliyi yıkayıp, tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su koyup, 5 dakika kadar haşlıyoruz. Ayrı bir tencereye tereyağı koyup, eritiyoruz.

Kavrulan tereyağ üzerine irmiği alıp, karıştırıyoruz. Biraz kavrulduktan sonra üzerine başlanan brokoliyi alıyoruz. Küçük bir dilim patatesi ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Ve üzerine et suyunu boşaltıyoruz. Ve pişmeye bırakıyoruz. 1 fiske tuz serpiyoruz.

Sebzeler piştikten sonra çorbayı mikser ile püre haline getiriyoruz. İsteğinize göre mevsim sebzeleriyle çorbayı hazırlayabilirsiniz.

İRMİKLİ BROKOLİ ÇORBASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı irmikli brokoli çorbası tarifi nasıl yapılır yapılışı anlatımlı resimli videolu bebek çorbası çin kıymalı ekmek konur mu çeşitleri brokoli nasıl saklanır 6 7 8 9 aylık 1 2 3 yaş bebek çorbaları ebru şallı 15 ve 18 ay için bebeğin bebeğe bebekler için çorbalar konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebekler için brokoli çorbası tarifi, bebeklere brokoli çorbası, bebekler için brokoli çorbası, bebekler için brokoli çorbası nasıl yapılır, irmikli brokoli çorbası, irmiğin bebeklere faydaları, brokoli çorbası tarifi bebekler için, birokoli çorbası nası yapılır, bebeklerde brokoli çorbası, bebek için brokoli çorbası