Bebek Maması İrmikli Brokoli Çorbası

Bebeklerin beslenmesinde anne sütünün önemi yadsınamaz fakat belirli bir müddetten sonra sağlıklı mamalara ve yemeklere de ağırlık vermek gerekiyor. İşte tarifini vereceğimiz irmikli brokoli çorbasını bebeklerimize güvenle yedirebiliriz.

Malzemeler: 1 Çiçek Brokoli, 1 Dilim Patates, 1 Tatlı Kaşığı İrmik, 1 Çay Kaşığı Tereyağı, 2-3 Kahve Fincanı Et Suyu, 1 Fiske Tuz.

Mamanın Tarifi: 1 çiçek brokoliyi yıkayıp, tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su koyup, 5 dakika kadar haşlıyoruz. Ayrı bir tencereye tereyağını koyup, eritiyoruz.

Kavrulan tereyağın üzerine irmiği alıp, karıştırıyoruz. Biraz kavrulduktan sonra üzerine başlanan brokoliyi alıyoruz. Küçük bir dilim patatesi ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Ve üzerine et suyunu boşaltıyoruz. Ve pişmeye bırakıyoruz. 1 fiske tuz serpiyoruz.

Sebzeler piştikten sonra çorbayı blendırla püre haline getiriyoruz. İsteğinize göre mevsim sebzeleriyle çorbayı hazırlayabilirsiniz.

Bu yazı irmikli brokoli çorbarı tarifi, bebekler için mama irmikli brokoli çorbası nasıl yapılır, resimli anlatımlı bebek çorbası yapılışı irmikli brokoli çorbasının tarifi konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bebekler için brokoli çorbası tarifi, bebekler için brokoli çorbası, bebeklere brokoli çorbası, bebekler için brokoli çorbası nasıl yapılır, irmikli brokoli çorbası, irmiğin bebeklere faydaları, bebek için brokoli çorbası, bebek için brokoli çorbası tarifi

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*