Toplumda en sık rastlanan ağrıların başında bel ağrısı gelir. Herkes hayatında eminim en az bir kez bel ağrısı problemi yaşamıştır.

Belin ağrımasının sebepleri genelde belirli bir çizginin dışına çıkmaz. Ufak çaplı tedaviler ile kısa sürede bel ağrısına kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Zaten çoğu bel ağrısı en fazla bir hafta içerisinde tamamen geçer.

Bel Ağrısı Neden Olur: Bel ağrısının nedenleri olarak şu sebepleri sayabiliriz; romatizma, kireçlenme, kırık, bel fıtığı gibi çeşitli sebeplerle olabilirken, bazı kişilerde olan bel ağrısının nedeni ise bel fıtığıdır.

Bel Ağrısı Tedavisi: Bel ağrısı yaşayanlara ilk önce ağrıyı hafifletmek için aspirin gibi ağrı kesiciler tavsiye edilir. Bel ağrısı yaşayanlar ağrının ilk 48 saatinde ağrıyan bölgeye buz ile kompres yapabilir. Eğer ağrı bu sürede geçmezse bu seferde sıcak su tedavisi uygulamak gerekir.

Eğer disk kayması ya da bel fıtığından dolayı bel ağrısı yaşıyorsanız, bu ağrıların mutlaka doktor kontrolünde tedavi edilmesi gerekir. Bu gibi durumlarda kendiniz tedavi uygulamaya kalkarsanız daha vahim sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bel Ağrısından Korunmak için Öneriler: Sırt ve bel kaslarının güçlenmesi ve ağrıya dayanıklı olması için egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirin. Belinizin ağrımasına neden olacak kadar ağır yük kaldırmamaya çalışın. Obezite ve sigara kullanımının bel ağrısını tetiklediğini unutmayın.

bel-agrisi-nasil-gecer

Bu yazı bel ağrısına iyi gelen şeyler ilaçlar iğne yatak dua ayakkabı otlar masajlar bel ağrısına ne iyi gelir hangi ilaç kullanılır hangi doktor hangi bölüm bakar bel ağrısının nedenleri çözümleri tedavisi ayağa vurması kasıklara vurması belirtileri sebepleri nelerdir zararları nedir bel ağrısı için hareketler egzersizler ne yapılmalı öneriler korse bitki çayları şifalı bitkiler bitkisel tedavisi doğal kesin çözüm konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bel fıtığına sıcak su torbası iyi gelirmi, bel ağrısına sıcak su torbası iyi gelirmi, bel ağrısına sıcak su torbası, bel fıtığına sıcak iyi gelirmi, bel agrisi sebepleri, bel ağrısına sıcak iyi gelirmi, bel ağrısına sıcak su iyi gelirmi, fıtığa sıcak iyi gelirmi, bel ağrısına soğuk deniz iyi gelirmi, bel ağrısının sebepleri