Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı için Bitkisel Çözüm

Özellikle sporsuz hayat ve hareketsiz yaşam neticesinde ortaya çıkan bel fıtığı ve boyun fıtığı problemine, bir de yanlış tedavi ve hareketler eklenince ne yazık ki ortaya istenmeyen durumlar çıkabiliyor.

Şimdi sizlere hem bel fıtığı için hemde boyun fıtığı için uygulanan doğal ve bitkisel tedavi yöntemlerini anlatmaya çalışacağım.

Bel ve Boyun Fıtığına Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu bel ve boyun fıtığı için kırk kilit bitkisi kürünü tavsiye ediyor.

Tarifi: Bel ve boyun fıtığı için 1 su bardağı suya 2-3 yemek kaşığı kırk kilit (atkuyruğu ) bitkisi koyarak 5 dakika kaynatın.

Bel veya boyun fıtığı olan bölgeye dıştan ılık olarak kompres yapın.

Boyun Fıtığına Ne iyi Gelir? Boyun fıtığı problemi olanlar şu konulara dikkat etmelidir.

-Sandalyede kalça ve diziniz 90 derece olacak şekilde dik oturun.

-Bilgisayar ve televizyon ekranının göz hizasında olmasına dikkat edin.

-Kanepede uyumak gibi boynun pozisyonunu desteklemeyen alışkanlıklardan kaçının.

-Sabahları yarım saat omurga düzgünlüğü için egzersiz yapın.

-Çok ağır eşya taşımayın.

-Ağır eşyaları vücuda mümkün olduğunca yakın taşıyarak ağırlık merkezini dağıtın.

Bel Fıtığına Ne iyi Gelir? Bel fıtığı için iyi gelen uygulamalar şu şekildedir.

Soğuk Kompres: Bel ağrısı şikayeti ile doktora başvurulmuşsa doktor soğuk kompres önerebilir. Soğuk kompres ağrı kesici ilaç ve kremler ile birlikte uygulanabilir. Soğuk kompres bel fıtığı nedeni ile oluşan şikayetler başladıktan sonra 2 gün içinde uygulanması gerekir. Ağrıyan bölgeye buz dolu bir torba uygulanabilir.

Egzersiz: Bel ağrısı oluştuğunda basit egzersizler yapılarak rahatlama sağlanabilir. Egzersiz hareketler ağrının şiddetlenmesini önler. Hafif ve orta dereceli ağrılarda bele fazla yüklenmeden egzersizler yapılabilir. Bu egzersizlere örnek olarak; Yürüyüş, Esneme ve gerilme hareketleri, Yüzme, Kondisyon bisikleti sayılabilir.

Yatak İstirahati: Ağrının boyutu çok ciddi ise doktor yatak istirahati önerebilir.  Ancak yatak istirahati en fazla 3 gün olmalıdır. Aksi takdirde ağrının şiddeti daha da artabilir. 5 gün ve daha fazla süren yatak istirahati kasların zayıflamasına ve ağrının iyileşme sürecinin uzamasına yol açabilir. Şayet kas fonksiyonları zarar görürse ağrı kronik bir hal alabilir.

BEL FITIĞI VE BOYUN FITIĞI KONUSUNDA UZMANLARDAN YORUM YAPARAK YARDIM ALABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı bel fıtığına iyi gelen bitkiler spor kaplıcalar kremler egzersiz yataklar iğne yiyecekler bitkisel yağlar neler iyi gelir yüzde kaç rapor verilir sıcak su torbası iyi gelir mi ne iyi gelir ozon tedavisi bel fıtığı için korse fizik tedavi masaj hacamat fiyatları spor nasıl geçilir geçer çekilir oturmalı teşhis edilir boyun fıtığına iyi gelen yüzme şekli taşlar hangi bölüm bakar doktora gidilir hamam boyun fıtığı için masaj aleti boyunluk neler yapılmalı nasıl yatmalı ağrı yapar doğal bitkisel kesin çözüm çare hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

boyun fıtığına ne iyi gelir, boyun fıtığına neler iyi gelir, boyun fıtığı bitkisel tedavi, boyun fıtığı ne iyi gelir, belfitiği bitkisel tedavi, bel fıtığına ne iyi gelir, boyun fıtığına iyi gelen bitkiler, boyun fitigi icin bitkisel tedavi, bel fıtığına bitkisel çözüm, bel fıtığı için bitkisel çözümler

7 Comments on Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı için Bitkisel Çözüm

  1. merhaba arkadaşlar bende de bel fıtığı başlangıcı vardı ve belimin tam ortasında olduğu için çift taraftan batarcasına ağrılarım vardı masa başı çalışmama rağmen oturamıyorudum okadar kötüydüm doktora gittim 10 gün boyunca iğne hap ve egzersizleri aksatmadan yaptım ve son 1 hafta fizik tedaviye gittm 1 yıl korse taktım yattığım yatağı ortapedik olarak değiştirdim ve şuan çok rahatım şükürler olsun

  2. bel fıtığı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. boyun fıtığı için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. bendede bel fıtığı sorunu var. ama sanırım artık tek çare ameliyat bitkisel yöntemler acımı kesemiyo artık

  4. bende hem bel fıtıgı hem de boyun fıtıgı var bitkisel çözümleri kullanarak gececegını umuyorum

  5. benimde belimde fıtık başlangıcı var. bu genc yasta böyle bir rahatsızlıkla ugrasmak gercekten cok acı

  6. Boyun fıtığı hakkında geniş bilgiler verseniz yani bitkisel cözümmü yokmudur acaba varsa nekadar etkili olabilir ilginize cok teşekkür ederim .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.