Biberiye ve Faydaları

Biberiye: Kuşdili adıyla da bilinen Biberiyenin, iğneye benzeyen kokulu yaprakları yazın toplanarak kurutulur. Biberiye süs bitkisi olarak da yetiştirilmektedir.

Biberiyenin Faydaları: Sindirime faydalı bir besin olan Biberiye, mide ve bağırsakları uyararak hazmı kolaylaştırır. İdrarı ve bağırsak gazlarını söktürücüdür. Vücuda zindelik verir.

Damar tıkanıklığını önlemeye yardımcı olur. Migren türü baş ağrılarını hafifletir, çarpıntıyı giderir. Astım ve bronşite karşı faydalıdır. Kansızlığa ve sarılığa iyi gelir. Biberiye yağı romatizma olan yere sürülürse romatizma ağrılarını dindirir.

Biberiye Nasıl Kullanılır: Biberiyenin yaprakları, yapraklarından elde edilen yağı ve çiçekleri kullanılır. Cilt bakımı için de kullanılan biberiye cilde esneklik ve sıkılık verir. Bir litre kadar suya biberiye ve kekik yağı karıştırılıp cilde sürülürse, cildi temizler ve yumuşatır. Ayrıca sivilcelere de iyi gelir. Burkulan eklemlere ve deri yaralarına sürülürse faydası görülür.

Bu yazı biberiyenin faydaları, biberiyenin yararları, biberiyenin özellikleri, biberiye nedir, biberiye otu, biberiyenin faydası, biberiyenin yararı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

biberiye, biberiyenin faydalari, BİBERİYE YAĞIğiği, Bıberiyenin faydası, biberiye bitkisinin özellikleri gebeliğin özellikleri, biberiye gebelik, biberiye otu kadinlara faydasi, biberiyenin yararı, bıberıye emzırmede zararlımı, BİBERİYE BİTKİSİ GÖRÜNTÜSÜ

2 Comments on Biberiye ve Faydaları

  1. biberiye bitkisi hakkında bilgi veren yazınız için teşekkürler. biberiyenin faydaları yararları zararları özellikleri besin değeri kalorisi içeriği nerede kullanılır nasıl kullanılır gibi bilgileri öğrendim

  2. biberiye bitkisi her kadının mutfagında mutlaka olması gereken bir baharat bence. yemeklerınızde biberıye kullanmayı ıhmal etmeyın hanımlar

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.