Biberiye yağı en az biberiye kadar faydalı ve biberiye kadar konuşuluyor. Biberiye yağı nedir ve biberiye yağı nasıl yapılır sorularıyla sıkça karşılaşmamız sebebiyle biz de sizler için biberiye yağını ve biberiye yağının nasıl yapıldığını yazımızda anlattık.

Biberiye Yağı Nasıl Yapılır?
Biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarından buhar distilasyon yoluyla elde edilen bir yağdır. Yani yaprakların distilasyon ile buharı çıkarılarak biberiye yağı elde edilir.

Düşük kan basıncında 15 damla biberiye yağı, 10 damla lemon otu, 10 damla greyfrut karıştırılır. Bu karışımın 2-3 damlası, soğuk banyo suyuna ya da duş jeline katılır.

Yorgunluk ve ağrıyan ayaklarda 15 damla biberiye yağı, 5 damla angelika ve 5 damla ardıç yağı, 50 ml badem yağı ile karıştırılıp ilgili yerlere sürülür.

Kas tutukluğunda 5 damla biberiye yağı, 10 damla ardıç yağı, 10 damla lavanta yağı ve 5 damla limon yağı, 100 ml badem yağı ile karıştırılıp ilgili yerlere masaj yapılır.

Romatizma, artritis ve gut için 10 damla biberiye yağı, 3 damla oregano, 5 damla ardıç yağı, 5 damla majoran, 10 damla papatya yağı ve 2 damla karanfil yağı, 100 ml badem yağı ile karıştırılıp ilgili bölgelere masaj uygulanır.

Balgamın fazla olması halinde 3 damla biberiye yağı ve 3 damla manuka, günde 3 kez inhale edilir. Vücut savunmasını güçlendirmek için günde 2 kez 1 damla TEEBAUM ve 1 yemek kaşığı propolis alınır. Hafıza ve hatırlamanın güçlendirilmesi için ve ayrıca koku, görme ve konuşma zayıflıklarında 3-4 damla biberiye yağı, 200 ml su içeren koku lambasına damlatılır.

Biberiye Yağı Saçlarda Nasıl Kullanılır? Basit bir uygulama için biberiye yağını kullanmakta olduğunuz şampuan, krem gibi saç ürünlerinin içine ekleyebilirsiniz. Orta büyüklükte bir şampuan için 10-15 damla biberiye yağı yeterli olacaktır. Yağı maske olarak kullanmak isterseniz mutlaka badem yağı, badem yağı, zeytinyağı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırın. Örnek olarak 4 ölçü taşıyıcı yağa 1 ölçü biberiye yağı karıştırabilirsiniz. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı kullanarak parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın sürün ve 20-30 dakika beklettikten sonra normal şekilde yıkayın.

Biberiye Yağı Vucutta Kullanımı: Gece yatmadan önce biberiye yağı sürüp masaj yaparak yedirin. Mutfaklarda kullandığımız Streç filmle bölgenin çevresini iki kat sarın. Üzerine sıcak tutacak bir kazak ya da tişört giyerek uyuyun. Sabah uyandığınızda Streç filmi çözün. İsterseniz ılık bir banyo yapın, göbek bölgenizi lifle ovun. Streç film ise sardığınız bölgede terlemeyi ve sürdüğünüz yağın derinin altına geçmesini sağlıyor.

Bu yazı biberiye yağı yan etkileri, biberiye yağı nerede satılır, biberiye yağı yan etkileri, biberiye yağı nasıl çıkarılır kullanılır yapılır, biberiye yağının fiyatı kullananlar kullanıcı yorumları zararları konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

biberiye yağı fiyatı, biberiye yağı yan etkileri, biberiye yagi nerede satilir, biberiye yağı kullanıcı yorumları, biberiye yağının yan etkileri, Biberiye Yağı, biberiye yağı nasıl yapılır, biberiyeyagınasılyapılır, biberiye yağının fiyatı, biberiye yağı nerelerde satılır