Bitkisel Grip Tedavisi

Kış aylarının en çok rastlanılan hastalığıdır grip. Hele bir de yaz aylarında yakalanmışsanız gribe vah halinize. Şunu unutmayalım grip ilaç alsak da almasak da 1 haftada geçer. Çünkü grip mikropları bu kadar yaşayabilir.

Peki grip mikrobunu daha kısa sürede nasıl öldürebiliriz? Tabi ki bitkisel reçeteler sayesinde. Şimdi sizlere gribe iyi gelen bitkisel ve doğal tedavi yöntemlerini anlatarak grip için kesin çözüm bulmaya çalışacağız.

Gribe Bitkisel Çözüm: Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki grip için bitkisel tedavi kürleri ve tavsiyelerini bizlerle paylaştı.

1- Soğanın suyu sıkılarak, 1 çay bardağı su ve biraz balla karıştırılarak her gün 2-3 defa içilir.

2- Bir bardak kaynar sütün içerisine 5 gram ufalanmış ada çayı eklenir 10 dakika demlendirilir ve günde 2-3 bardak içilir.

3- Bir bardak kaynar suya 2 gram ıhlamur konulur. 1o dakika demlenir her gün 3-5 bardak içilir.

4- Bir bardak kaynar suya 1 çay kaşığı tarçın atılır 10 dakika bekletilerek hergün 2-3 bardak içilir.

5- Bir bardak kaynar suya 1 çay kaşığı toz zencefil eklenir 10 dakika demlenir her gün 3 bardak içilir.

6- Bir bardak kaynar suya 5 gram biberiye atılarak 10 dakika demlenir her gün 2-3 bardak içilir.

7- İki bardak suya 1 adet limon kabuğu ile beraber doğranır. 5 gram ıhlamur eklenerek 10 dakika kaynatılır. Her gün 3-4 bardak içilir.

Gribe iyi Gelen Yemekler: Tavuk suyu çorbası soğuk algınlığına yardımcı olur ve burunda mukus oluşumunu engelleyerek hastalık sürecini kısaltır. Özellikle tavuk çorbası mukus üretimini azaltan sistein maddesi içerir.

Gribe iyi Gelen Çaylar: Genellikle antiviral özelliklere sahip aromatik yağlar içeren baharat ve otlar ile yapılan çayları içmenizi öneririz. Zencefil, civanperçemi, nane, kekik, melisa ve hardal çayı ile birlikte sarımsak ve soğan suyu kullanmak bu hastalık için oldukça faydalıdır.

Gribe iyi Gelen Yiyecekler: C vitamini soğuk algınlığını iyileştirme sürecini azaltır. Bu nedenle C vitamini yönünden zengin besinler yiyebilirsiniz. C vitamini bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan yapısıyla soğuk algınlığının iyileşme sürecini kısaltırken aynı zamanda vücudu bu hastalığın oluşmasına neden olan virüslerden de korumaya yardımcı olur.

Gribe iyi Gelen İlaçlar: Theraflu Forte, Tylol Hot, Nurofen, Benical Cold, A-ferin isimli ilaçlar soğuk algınlığı konusunda liste başıdır.

GRİP HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı gribe iyi gelen şeyler bitkiler meyveler alkol karışımlar çorbalar iğne çorba tarifleri ne iyi gelir limon grip için iğne serum ilaçlar soğan çay zencefil hap ne yapılır nasıl çabuk geçer bulaşır önlenir tedavi edilir hangi doktor bölüm bakar doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi çare evde son grip hastalığına iyi gelen dua çaylar yakalanmamak için neler yapmalıyız hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

grip için şifalı bitkiler, yaz gribine ne iyi gelir, grip tedavisi bitkisel, yaz gribi tedavisi, yaz gribi, grip icin ne iyi, bitkisel grip tedavisi, yaz gribi 2012, grip bitkisel, bebek gribine ne iyi gelir

4 Comments on Bitkisel Grip Tedavisi

  1. grip hastalığı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. grip için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. benim 1 yaşında oğlum var sürekli grip oluyor acaba bitkisel neler yapabilirim ona grip için

  3. grip için özellikle c vitamini tüketmek çok önemli kış aylarından çıktık ama yaz aylarında grip tedavisi içinde mutlaka bol bol c vitamini almalısınız

  4. grip sürekli başımıza gelen bir hastalık bence gripten korunmak için kış aylarında bol bol c vitamini içeren besinler tüketmeliyiz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.