Bitkisel Yara Kremi Tarifi

Yaraları iyileştirmek için her zaman eczanelerden yara merhemi alma olanağımız olmayabiliyor. Özellikle tatilde, köyde veya kırsal bir bölgede yaşıyorsanız bitkisel çözümlerden faydalanarak yara merhemi yapabiliriz. Tabi eczanelerden yara merhemi almak yerine bitkisel çözüm yolları ile doğal tedavileri denemek isteyenler de gün geçtikçe artıyor.

Bu tür tercihi olan okurlarımız için de bitkisel yara merhemi tedavisi için bir tarif vereceğiz. Tarifimizde yer alan malzemelerin tamamı evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerden oluşmaktadır.

Bitkisel Yara Merhemi Tarifi
*1 zeytin yağı

*2 gr ekinaka tohumu veya kökü, ince öğütülmüş

*2 gr kriptolepsis kökü, ince öğütülmüş

*4 gr ardıç, ince öğütülmüş

*2 gr meşe kabuğu veya kramerya veya yabani sardunya

*İnce öğütülmüş 2 gr akasya yaprağı

*2 gr pelin toz halde

* 1 gr usnea toz halde

*115 gr balmumu

*1 çay kaşığı E vitamini 1 çay kaşığı okaliptüs esansı yağı.

Bitkisel Merhemin Hazırlanışı:
1. Bitün bitkileri zeytin yağı ile karıştırarak bir yağ haşlaması hazırlayın.

2. Bikisel yağ haşlamasını haşlama hazırlamak için kullanılan kaba yağı ilave edin ve onu ocakta yavaş yavaş yeniden ısıtın.

3. Balmumunu ölçün ve kaba ilave edin. İyi bir tahmini değer yağ haşlamasının her 500 ml’si için 60 gr balmumudur (bu durumda formülümüzdeki miktar da 115 gr’dır). Pek çok kişi balmumunu rendelemeyi tercih eder, ama ben onu küçük parçalara ayırırım. Balmumu eriyene kadar ısıtın.

4. Tavayı ocaktan indirin. Karışımın katılaşmaya başlamasına kadar soğumasına izin verin, sonra E vitamini yağı ve okaliptüs esansı yağını ilave edin ve iyice karıştırın.

5. Karışım daha sıvı haldeyken, merhem kaplarına dökün ve etiketleyin.

Bu yazı bitkisel yara tedavisi, yara nasıl çabuk iyileşir, yara nasıl geçer, yara nasıl iyileşir, yara nasıl kapanır, yara için krem ne iyi gelir iyi gelen bitkiler nelerdir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

yara kremi, yara kremi nasıl yapılır, yaraların çabuk iyileşmesi için krem, yara kremleri, doğal yara merhemi, yara nasıl çabuk iyileşir, bitkilerden yara kremi nasıl hazırlanır, iyileşmeyen yara kremi

3 Comments on Bitkisel Yara Kremi Tarifi

  1. yara merhemi alamayacak yerlerdekiler bunları nasıl alacak acaba. az biraz mantık

    Cevap: yara merhemı alamayacak yerde oturan arkadasım. internetın olduguna göre bu malzemeleride bulabılırsın. yok yasadıgın yerde bunlar yoksa ınternetten sıparıs ver. yok bu da ımkansız ise yaralarınla otur azcık mantık ya laf olsun dıye yorum yazmıssın

  2. bitkisel yara kremi konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. doğal yara kremi için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. yara kremi olarak zaten bütün kremler bitkilerden ve bitkisel yöntemlerden elde ediliyor. şifalı bitkiler kullanarak yaralar daha çabuk kapanıyor ve çok iyi geliyor

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.