Ahmet Maranki’nin bitkisel tedavi ve hastalıklara karşı şifalı reçetelerinin ününü duymayan yoktur eminim. Büyük usta bitkisel zona tedavisinde kullanılabilicek şifalı bitkileri ve kullanım şekillerini açıkladı. Zona hastalığına doğal çözüm arayanlar bu bitkileri ve çayları gönül rahatlığı ile kullanabilir.

– Lahana yaprakları ezilir, lapa halinde zona yarasının üzerine konulur.

– Vücut saf zeytinyağı ile ovulur.

– Vücut sirkeyle karıştırılmış suyla yıkanır.

– Ağrıyan yerler badem yağı ile ovulur.

– 4 bardak suya, 4 kaşık ezilmiş kuşburnu konulur veya 30 dakika kaynatılıp, nöbet şekeriyle tatlandırılarak, günde üç defa içilir.

– Armut suyu güçlü bir antiviral bileşik olan kafeik asit bakımından zengindir. Zona hastaları bolca armut yiyip armut suyu içmeleri önerilir.

– Semizotu Çin’de herpes ilacı olarak ün yapmıştır. Semizotunu ıspanak gibi pişirip yenilir.

– Çarkıfelek çiçeği yumuşak bir sakinleştiricidir. Zona ağrıları için kullanmak çogu zaman fayda verir.

– Herpes familyasından virüsler üzerinde ki etkisi kanıtlanan oğulotu, zufa otu, yabani mercanköşk, nane, biberiye, adaçayı, yeşil nane ve kekik bitkilerinden herhangi biri ile yapılan çay faydalı olur.

Bu yazı zonaya ne iyi gelir, zonaya bitkisel tedavi hangi bitki iyi gelir iyi gelen yiyecekler besinler, zona nasıl tedavi edilir, zona nasıl geçer bitkisel çözüm, zona hastalığına zararlı yiyecekler iyi gelen bitkiler nelerdir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

ZONAYA NE İYİ GELİR, zonaya zararlı yiyecekler, zona hastalığına iyi gelen meyveler, zonaya iyi gelen yiyecekler, zona nasıl geçer, zona hastalığına ne iyi gelir, zonaya iyi gelen besinler, zona hastalığına iyi gelen yiyecekler, zonoya zararlı yiyecekler, semizotu zonaya iyi gelirmi