Böbrek Taşı Düşürmek için Bitkisel Kür

bobrek-tasina-iyi-gelen-bitki

Böbrek taşı düşürmek ne yazık ki oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Böbrek taşlarını düşürme etkisi olan yiyecekler ve içecekler tam anlamı ile böbrek taşını düşürmese bile, böbrek taşı düşürme evresinde ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Şimdi dilerseniz ilk önce sizlere böbrek taşı düşürme konusunda yardımcı olacak bitkisel kürü ve böbrek taşı düşürmeye yardımcı olan yiyecekler ile bitkiler aktaralım.

Böbrek Taşı Düşüren Kür: İbrahim Saraçoğlu böbrek taşını düşürmek için avokado yaprağı kürünü tavsiye ediyor.

Hazırlanışı: Kaynayan bir su bardağı klorsuz suya 1 tatlı kaşığı (2-3 gram) kurutulmuş avokado yaprağı koyarak kısık ateşte 8 dakika kaynatın. Süre dolunca sıcakken süzün.

Uygulanışı: Ilık hale geldikten sonra akşam yemeğinden 2 saat sonra için. Her 5 gün uygulamadan sonra 3 gün ara verin. Bu kürü 20 günden fazla uygulamayın.

Uyarı: Damak tadınıza uyması amacıyla içine hiç bir şey ilave edilmemelidir. Kürü tekrar uygulamak için en az 20 gün ara verilmelidir.

Böbrek Taşı Düşürmeye Ne iyi Gelir? Böbrek taşı düşüren kişiler gönül rahatlığı ile mısır püskülü ve hazenbel kökü kullanabilir.

Mısır Püskülü: 100 gram kadar mısır püskülü öncelikle 1 litre suda kaynatılır ve kaynar su böbrek taşının tedavisinde kullanılmak amacıyla bir süzgeç vasıtasıyla süzülür. Elde ettiğimiz mısır püskülü suyu günde 1 su bardağı olacak şekilde aç karnına günde 2 kez içilir. Mısır püskülü ile böbrek taşı düşürme kürü sabah ve akşam günde 2 kez uygulanacaktır.

Hazenbel Kökü: Hazenbel kökü suda haşlandıktan sonra bir süzgeç yardımıyla süzülür. Elde edilen sıvı şerbet kıvamına gelinceye kadar pekmez ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şerbetten günde iki bardak içilir.

Böbrek Taşı Düşürmeye iyi Gelen: Başlık kısa kalsa da bu kısımda böbrek taşı düşürmeye iyi gelen ve bu konuda kullanılan yiyecekler ve bitkileri sıralamak istiyorum.

– Böbrek taşı bulunan kişiler çiğ domates, pırasa, üzüm, turp ve armut tüketmelidir.

Kereviz suyu içilmesi taş düşürülmesine yardımcı olur.

– Her gün 1 ölçü bal, üçte bir ölçü çörek otunu karıştırarak macun gibi tüketebilirsiniz. Düzenli yaparsanız böbrek taşı düşürmede etkili olur.

– Demir dikeni otu, papatya, kabil otu kaynatılarak lapa olarak böbreklerin üzerinde bekletilirse, böbrek taşı düşürmede faydalı olur.

– Bal ve toz karabiberi karıştırarak böbrek taşı düşürmek için tüketebilirsiniz.

BÖBREK TAŞI DÜŞÜRME KONUSUNDA UZMANLARDAN YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAZMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı böbrek taşı düşürmeye iyi gelen bitkiler yardımcı şeyler yarayan besinler faydalı ilaçlar meyveler bira iyi gelir mi ne iyi gelir düşürmek için ne yapmalıyız ilaç ilaç ne içilir dua hareket su nerede içecek otlar ünlüler düşmesine ne yapılmalı ne kadar sürer böbrek taşına iyi gelen kaplıcalar balık ne iyi gelmez doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi böbrek taşı nasıl düşürülür oluşur kırılır geçer alınır düşer önlenir eritilir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

böbrek taşı nasıl düşürülür bitkisel, böbrek taşı nasıl düşer bitkisel, böbrek taşı nasıl düşürülür ahmet maranki, böbrek taşı nasıl düşer ahmet maranki, böbrek taşı nasıl düşürülür şifalı bitkiler, böbrek taşına iyi gelen şifalı bitkiler, böbrek taşına neler iyi gelir, bitkisel böbrek taşı nasıl düşer, böbrek taşı bitkilerle nasıl düşürülür, böbrek taşı nasıl düşer ibrahim saraçoğlu

3 Comments on Böbrek Taşı Düşürmek için Bitkisel Kür

  1. böbrek taşı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. böbrek taşı için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. böbrek taşım var ve ağrılarım için sadece yoğurt suyu tüketiyorum. şifalı bitkileri ve bitkisel yöntemleride artık böbrek taşı ağrısında kullanarak çözüm sağlamaya çalışacağım

  3. böbreklerinde ağrı olan herkeste böbrek taşı varmıdır acaba. ben yoğurt tüketmeye calısıyorum sürekli olaral acaba bitkisel tedaviyede başlasam iyi edermıyım

Leave a Reply

Your email address will not be published.