Aslında sitemizin içeriğinde böbrek taşı ile alakalı birkaç konu var. Ama bu gece bir arkadaşımın bu konudan muzdarip olmasından dolayı bu konuyu yeniden işleme gereği görüyorum.

Şimdi bakalım kozmik bilimci Ahmet Maranki böbrek taşının düşürülmesi ile alakalı bakalım neler söylemiş.

‘Profesör Doktor Ahmet Maranki böbrek taşı düşürmek, eritmek için şifalı bitkilerle tedaviyi önerdi. Böbrek taşı düşürmek için bazı şifalı bitkiler vardır. Genel olarak hemen, hemen bu hastalık ileriki yaşlarda bir çok insanda kronik veya genetik bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Her hastalıkla olduğu gibi bu tür hastalıklarda canınızı hiçbir zaman sıkmayınız, ve pozitif bakınız.

Böbrek taşını düşürmek için uygulayacağınız bitkisel tedavi yöntemleri: Kereviz, bin bir derde derman olan kerevizin suyunu kaynatarak süzgeçten geçiriniz, ve sabah, öğlen ve akşam olmak üzere yemeklerden önce üç bardak için. Bir başka diğer yöntem ise koyun süt, keten tohumu gül veya menekşeyle karıştırıp, sıvı şekilde tüketilir.

Karanfil külü de böbrek düşürmesinde çok etkili bir yöntemdir. Karpuz çekirdeği külü, karanfil külü ve nohut külü, kereviz suyu ve turp suyunu sıcak suyla karıştırarak, hepsinden güzel bir karışım elde edebilirsiniz. Böylece böbrek taşı düşüren bitkilerin bir çayını elde etmiş olursunuz. Bunu sıcak suyla bol, bol içebilirsiniz. Böbrek taşları, böbrek ağlarını da kimi zaman tetikler. Bunun içinde böbrek sancısına en iyi gelen bitkisel yağlardan elma yağını öneririz.’ diyor Ahmet Maranki.

Tabi birde diğer uzman doktorların böbrek taşı hakkında tavsiyeleri var. Onlar ise sırasıyla

Böbrekler günde 15- 2 lt idrar üretir. Sıcak günlerde sıvı tüketimi artırılmalıdır. Günlük 2 lt’nin üstünde su içilmelidir. Bira içmek taş düşürmeye yardımcı olmaz.

Önemli olan sıvı tüketimini artırmaktır. Bol hareket yapak gerekir. Tuz ve kalsiyum alımı azaltılmalıdır.

• Maydanoz çayı ve kekik çayı içilmelidir.
• Karpuz, şeftali, elma, armut, üzüm, domates, şalgam suyu, maden suyu, marul ve lahana iyi gelir.
• Karpuz- kavun sürekli tüketilmelidir.
• Çam fıstığı ve badem yararlıdır.

Hemen arkasına uzman bir doktorun böbrek taşı tedavisi ile ilgili videosunu ekleyelim. Biraz oradan buradan alıntı oldu ama hızlı bir şekilde yetiştirmek için başka bir çare yoktu. Ama eminim ki böbrek taşı sorunu yaşayanlar için çok güzel bir toparlama yaptık.

BÖBREK TAŞI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı böbrek taşına iyi gelen bitkiler besinler şeyler sular içecekler ilaçlar içmeler kaplıcalar bitki çayı ne iyi gelir son doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi ne iyi gelmez nasıl alınır kırılır eritilir atılır önlenir düşer için gilaburu ne yapmalı ne yapılır kür tomografi böbrek taşını eriten düşüren balık ne döker düşürmek için lazerle kırma ne düşürür konusu hakkında detaylı bir bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

taş düşürmeye ne iyi gelir, böbrek taşı düşürmeye ne iyi gelir, böbrek sancisina ne iyi gelir, böbrek taşı sancısına ne iyi gelir, böbrek taşı için şifalı bitkiler, böbrek taşi düşürmeye iyi gelen bitkiler, bobrek tasina ne iyi gelir, bobrek tasinin sancisina ne iyi gelir, bira i, maden suyu böbrek taşına iyi gelirmi